Toyota z Kopernikiem Warmiakiem na Mazowszu

Na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej zakończyła 8. Rajd Mazowiecki olsztyńska załoga Krzysztof Szeszko/Wojciech Jermakow. Wśród aut tylnonapędowych Toyota Corolla GT z wizerunkiem Kopernika Warmiaka uległa jedynie mocniejszemu BMW. To pierwszy z pięciu rajdów w tym roku, w których rajdowcy będą promowali Kopernika Warmiaka.

 

_

Krzysztof i Wojtek okazali się najszybszymi olsztynianami startującymi w imprezie na Mazowszu, która odbyła sie w dniach 19-20 marca. Rajd prowadzący trasami w pobliżu Otwocka był pierwszą rundą Rajdowego Pucharu Polski i zgromadził na starcie aż 74 załogi. Już po pierwszych odcinkach było wiadomo, że walka w generalce z konkurencją dysponującą dużo mocniejszymi samochodami jest niemożliwa. Szeszko i Jermakow skupili się na taktycznej jeździe do mety przy okazji pojedynkując się z jadącym BMW 318is Pawłem Danilczukiem. Ostatecznie na mecie białostocki kierowca był szybszy o 6 sekund.
Rajd Mazowiecki był pierwszym z pięciu w tym roku, w których olsztyńska załoga będzie promować Kopernika Warmiaka (jest to możliwe dzięki realizacji przez Powiat Olsztyński projektu promocyjnego Kopernik Warmiakiem, który jest dofinansowany ze środków unijnych). Kultowa Toyota Corolla GT oklejona wizerunkiem popartowego Kopernika jest coraz bardziej znana w całym kraju.
- Kibice, którzy widzieli wcześniej nasz samochód z wizerunkiem astronoma, już od jakiegoś czasu mówią na nas „Koperniki z Warmii" - śmieje się Krzysztof Szeszko. - To miłe, że doskonale kojarzą warmiński etap życia wybitnego naukowca.
Jak mówią olsztyńscy rajdowcy walka z Pawłem Danilczukiem dobrze wróży na dalszą część sezonu. Kolejne rajdy, na których pojawi się Toyota z wizerunkiem Kopernika Warmiaka to: Rajd Elmot w kwietniu, Rajd Warmiński w maju i Rajd Balic Cup również w maju. Po wakacjach Kopernik Warmiak pojedzie także w Rajdzie Rzeszowskim.

_