Rajdowy Kopernik z sukcesem nad Bałtykiem

Na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski i pierwszym wśród aut tylnonapędowych zakończyła 6 Rajd Lotos Baltic Cup załoga Krzysztof Szeszko/Wojciech Jermakow. Zawodnicy promujący akcję Kopernik Warmiakiem nawet w najbardziej śmiałych marzeniach nie przewidywali takiego wyniku.

_

_


Morskie powietrze i kaszubskie szutry okazały się idealne dla załogi Szeszko/Jermakow, która na rajdach w całym kraju promuje Kopernika Warmiaka. Dotychczasowy najlepszy wynik olsztyńskiej załogi w rundzie Rajdowego Pucharu Polski to 7 miejsce w ubiegłorocznym Rajdzie Kormoran. W trójmiejskiej imprezie, która była rozgrywana w weekend 14-16 maja, warmińska załoga poprawiła ten wynik o trzy oczka. Na starcie Lotos Balic Cup stanęło ponad 40 załóg, grupa RWD, czyli aut tylnonapędowych liczyła osiem samochodów. Impreza była rozgrywana w wyjątkowo trudnych warunkach, w sobotę kierowcy musieli przedzierać się przez rozmoknięte, śliskie szutrowe odcinki. Najlepiej o skali trudności świadczy fakt, że ponad połowa załóg nie dotarła do mety. Właśnie w takich warunkach 24-letnia Toyota Corolla spisała się znakomicie.
- Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, a warmiński Kopernik na naszym samochodzie najwyraźniej zatrzymał czas albo jakoś inaczej namieszał - śmieje się Krzysztof Szeszko. - Gdy nowsze auta nie dojechały do mety, 24-letnia Toyota nie sprawiała żadnych problemów. Wynik jest wielce satysfakcjonujący, za dwa tygodnie Rajd Warmiński u nas w Olsztynie. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na wielkie ściganie po podolsztyńskich malowniczych trasach.
Rajd Lotos Balic Cup był trzecim z pięciu w tym roku, w których olsztyńska załoga będzie promować Kopernika Warmiaka (jest to możliwe dzięki realizacji przez Powiat Olsztyński projektu promocyjnego Kopernik Warmiakiem, który jest dofinansowany ze środków unijnych).