Wyróżnienia, wyróżnienia

30.10.2014
Starosta olsztyński Mirosław Pampuch znalazł się w zaszczytnym gronie nominowanych w konkursie Eko-Lider Warmii i Mazur. To przedsięwzięcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, które promuje działalność osób i instytucji dbających o środowisko.

Jury brało pod uwagę zaangażowanie w edukację, modernizacje infrastruktury, czy wprowadzanie odnawialnych źródeł energii. Docenione zostały innowacyjne przedsięwzięcia wpływające pozytywnie na ochronę środowiska i gospodarkę wodną. Ze zgłoszonych 70 kandydatów wybrano 48 nominowanych, oraz 9 Eko-Liderów Warmii i Mazur.

Powiat Olsztyński może pochwalić się wieloma inwestycjami, które są innowacyjne i chronią środowisko. Warto tu wymienić choćby powstałą w Gryźlinach elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 megawata, termomodernizacje budynków użyteczności publicznej oraz dofinansowanie wielu przedsięwzięć proekologicznych.

To nie koniec wyróżnień. Na gali z okazji zakończenia Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny Starosta Olsztyński Mirosław Pampuch oraz szef Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie odebrali z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego okolicznościowe listy. Marszałek pogratulował staroście nominacji projektu "Rozwój systemu rodzicielstwa zastępczego w Powiecie Olsztyńskim" w konkursie Pary Prezydenckiej Rzeczpospolitej Polskiej "Dobry klimat dla rodziny". Odbierając dyplom starosta olsztyński podkreślił, że jest to zasługa pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz wyjątkowych rodzin zastępczych z powiatu olsztyńskiego.

Fot. Grzegorz Siemieniuk

_SEM6173 _SEM6168

004005