Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej użytkownika wieczystego, położonej w Parlezie Wielkiej, obręb Lipowo, gmina Biskupiec, oznaczonej numerem działki 7/9 o pow. 0,4331 ha.

GN-I.6840.35.2023

Wykaz

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2023 r., poz. 344 ze zm.) Starosta Olsztyński podaje do wiadomości wykaz nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.

1. Oznaczenie nieruchomości według ewidencji gruntów.
Nieruchomość położona w Parlezie Wielkiej, gmina Biskupiec, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków obrębu Lipowo numerem działki 7/9 o powierzchni 0,4331 ha, użytek „Br-RIVa”.

2. Numer księgi wieczystej:  OL1B/00015046/2.

3. Opis nieruchomości:
Przedmiotowa nieruchomość położona jest na obrzeżu wsi Parleza Wielka w sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej i gospodarczej, gruntów ornych oraz terenów kolejowych. W części zabudowana jest budynkiem gospodarczym, w części zagospodarowana jako zaplecze nieruchomości o nawierzchni gruntowej, porośniętej trawą, miejscowo utwardzonej.

Działka nr 7/9 nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Biskupiec” zatwierdzonym Uchwałą Nr III/13/2018 Rady Miejskiej w Biskupcu z dnia 28 grudnia 2018 r. znajduje się w obszarze o kierunku zagospodarowania określonym jako tereny zabudowy zagrodowej, mieszkaniowej jednorodzinnej z usługami na obszarach wiejskich.

4. Cena nieruchomości:
41 941,20 zł – w przypadku zapłaty ceny jednorazowo,
52 426,50 zł – w przypadku rozłożenia ceny na raty.
Sprzedaż nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.

5. Uwagi:
Działka gruntu w użytkowaniu wieczystym osoby fizycznej.

Niniejszy wykaz podlega wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Olsztynie na okres 21 dni, tj. od dnia 22 grudnia 2023 roku do dnia 11 stycznia 2024 roku oraz zamieszczeniu na stronach internetowych: www.powiat-olsztynski.pl i https://bip.powiat-olsztynski.pl, a także na stronie podmiotowej Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Biuletynie Informacji Publicznej.