Rozpoczęcie projektu dla uczniów z wykorzystaniem supernowoczesnych narzędzi

Powiat Olsztyński stawia na wspieranie uczniów za pomocą_ najnowocześniejszych i niezwykle atrakcyjnych narzędzi informacyjnych i komunikacyjnych. Będzie to możliwe dzięki rozpoczynanemu właśnie projektowi unijnemu. Z zajęć pozalekcyjnych w multimedialnej formule skorzysta 256 uczniów z czterech szkół ponadgimnazjalnych.

 

_       _      _


Projekt „Dodatkowe wsparcie dla uczniów potrzebujących z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi ICT" to wsparcie młodzieży w dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzone w nowoczesnej i atrakcyjnej multimedialnej formule. Głównym celem projektu jest wsparcie kształcenia uczniów szkół zawodowych Powiatu Olsztyńskiego, którzy ze względu na stan zdrowia, ograniczenia wynikające z ich własnego potencjału lub aspiracji wybiegających poza ramy programów nauczania, wymagają pomocy poprzez przeprowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi ICT (Information and Communication Technologies - technologie informacyjne i komunikacyjne).

Celami szczegółowymi projektu są:

  • ­ wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej,

  • ­ wzmocnienie zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia, poprzez uruchomienie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem ICT, przedmiotów ścisłych i języków obcych,

  • ­ podwyższenie umiejętności korzystania z nowoczesnych technik informacyjno- komunikacyjnych wśród nauczycieli, dzięki wprowadzeniu innowacyjnych metod pracy z użyciem komputera i oprogramowania edukacyjnego.


W projekcie wezmą udział 4 grupy docelowe:
I GRUPA - UCZNIOWIE NAUCZANI INDYWIDUALNIE - którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą uczęszczać do szkoły.
II GRUPA - UCZNIOWIE „SŁABSI" - osiągający niskie oceny, potrzebujący dodatkowych zajęć wyrównawczych.
III GRUPA - UCZNIOWIE „TRUDNI" - zagrożeni niedostosowaniem społecznym ze względów m.in. wychowawczych (uczniowie nieposłuszni, konfliktowi, agresywni, mający trudności w nauce).
IV GRUPA - UCZNIOWIE SZCZEGÓLNIE UZDOLNIENI - którzy korzystają z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, a ich wiedza wykracza poza standardowy program nauczania.

Beneficjenci ostateczni projektu to 256 uczniów szkół prowadzących szkolenie zawodowe w Zespole Szkół w Biskupcu, Zespole Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście, Zespole Szkół w Olsztynku i Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach., którym uczestnictwo w projekcie pomoże uzyskać:

  • ­ korzystne warunki rozwoju i samorealizacji,

  • ­ korzystne warunki do rozwijania zdolności i potencjału intelektualnego,

  • ­ korzystne warunki do rozwoju edukacyjnego poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi ITC,

  • ­ pozytywny rozwój aspiracji zawodowych,

  • ­ nadanie właściwego kierunku dalszego kształcenia zawodowego,

  • ­ dostęp do formy edukacji multimedialnej, która pobudzi wiele zmysłów, przez co wiedza będzie łatwiej i szybciej przyswajana, a nauczanie stanie się atrakcyjniejsze i zachęcające.


Termin realizacji zajęć to okres od 01.01.2010 r. do 30.06.2011 r.