Mundurowi znów wypływali sobie zwycięstwo

02.10.2015
Dla "mundurowych" z Zespołu Szkół w Olsztynku sezon żeglarski 2015 zakończył się kolejnym sukcesem. 26 i 27 września na jeziorze Ukiel w Olsztynie odbyły się XXIV Regaty o Puchar Babiego Lata; organizatorem był Z.H.P O.W.M Hufiec Warmiński. Żeglarze zmagali się ze sobą w ośmiu kategoriach. Startowali zarówno najmłodsi miłośnicy sportów wodnych w klasie Optymist, jak i starsi amatorzy żeglarstwa.

Po Krzywym pływały Omegi, 49-er, Dezety, Kadety, katamarany i wiele innych jachtów, które walczyły o trofea. W regatach I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego wystawiło drużynę żeńską z dwóch klas mundurowych. Na DZ „Pablo” popłynęły Patrycja Dorozińska, Kinga Dorozińska, Aleksandra Iwańska, Magdalena Sadowska, Dagmara Kowalkowska, Katarzyna Jasińska, Justyna Grabowska, Karolina Gutkowska, Milena Jackowska, Wiktoria Żebrowska pod czujnym okiem Jacka Bogdanowicza, Krzysztofa Suwińskiego i Doroty Linkiewicz. Mimo trudnych warunków pogodowych ekipa "wypływała" I miejsce w klasie DZ. Chłopcy z pierwszego składu załogi "mundurowych", który brali udział w poprzednich regatach (w Giżycku i Węgorzewie -przyp. red.), popłynęli z zaprzyjaźnioną ekipą DZ „Bo Warmia”. Mimo przeciwności losu - uszkodzonej łodzi, wyciągania jej na brzeg i stania w wodzie przez 3 godziny, wywalczyli III miejsce.

Od samego początku młodzi żeglarze mogą liczyć na mocno zaciśnięte kciuki dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku. - Cała załoga chciałaby podziękować pani Ewie Orłowskiej za wiarę, okazane wsparcie, rozbudzenie pasji żeglarskich wśród młodych, jak i starszych załogantów, za poparcie szaleństwa, jakim jest innowacja wychowania wodnego - mówi Dorota Linkiewicz, wychowawca klasy mundurowej.

Załoga obiecała w następnym sezonie nie zniżać lotów i przywozić tylko  pierwsze miejsca. Trzymamy zatem za słowo i gratulujemy tegorocznych sukcesów!