Karatecy z Jonkowa dobrze rozpoczęli sezon

03.04.2018

24.03.2018 r. odbyła się VII edycja międzynarodowego turnieju "MAZOVIA CUP 2018", który odbył się w Piasecznie. Blisko 400 zawodników z 40 klubów uczestniczyło w tym wydarzeniu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam zawodników Akademii Sztuk Walki Jonkowo, którą reprezentowali: Amelia Kurylak, Michalina Leszek, Patrycja Block, Jakub i Olaf Grabkowscy oraz Maksymilian Penger. Tym razem z zawodów wrócili z trzema medalami, które zdobyły:


Amelia Kurylak - 2 miejsce w kumite;
Michalina Leszek - 3 miejsce w kumite;
Patrycja Block - 3 miejsce w kumite.

W pierwszym pojedynku Amelia Kurylak zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy, Heleną Szeszko. Po 1,5 minutowej walce wszyscy sędziowie orzekli zgodnie i wskazali na wygraną zawodniczki ASW Jonkowo. W walce finałowej spotkała się ona z Liwią Szlitkus z Grudziądza. W tym starciu Amelia musiała uznać wyższość rywalki i ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju w swojej kategorii wiekowej.


Brązowy medal wywalczyła z kolei Michalina Leszek, która w pierwszej walce zmierzyła się z zawodniczką z Włocławka, Angeliką Głąb. Od samego początku Michalina prowadziła pojedynek pod swoje dyktando nie dając przeciwniczce szans na wyprowadzenie skutecznego kontrataku. Walkę zakończyła efektownie przed czasem po niespełna 30 sekundach walki. Swoją rywalkę pokonała serią celnych kopnięć na udo mawashi geri gedan. W starciu, którego zwycięstwo dawało awans do półfinału, reprezentantka ASW Jonkowo zmierzyła się z zawodniczką z Olecka, Klaudią Janiszewską. Również tym razem Michalina pokazała się z bardzo dobrej strony nie pozostawiając decyzji sędziom. Wygrała po celnym kopnięciu na głowę mawashi geri jodan zdobywając pół punktu - wazari. W pojedynku o finał jej rywalką była Irzyk Nadia z Piaseczna. Starcie to było bardzo wyrównane o czym świadczył fakt, iż żadna z zawodniczek nie zdobyła zdecydowanej przewagi. Niestety w ostatniej sekundzie walki przeciwniczka Michaliny wyprowadziła celne kopnięcie na głowę zdobywając pół punktu wazari. Tym samym "Miśka" stanęła na najniższym stopniu podium zdobywając dla Jonkowa drugi medal tego dnia.


Na trzecim stopniu podium zmagania w turnieju zakończyła również Patrycja Block, która w pierwszej walce miała tzw. wolny los, czyli automatycznie przechodziła do kolejnej rundy. W niej zmierzyła się z Aleksandrą Czaplińską z Piaseczna. Decyzją sędziów pojedynek wygrała Patrycja. W następnej walce przeciwniczką Patrycji była Aleksandra Kukuć z Ostrołęki, która wygrała nie tylko ten pojedynek, ale i całą konkurencję. Patrycja ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.


Pozostali zawodnicy zdobyli kolejne cenne doświadczenia pokazując wielkiego ducha walki i serce do karate. Gratulacje dla zawodników i całej ekipy, kibiców oraz rodziców, za super doping i atmosferę.


Zawody odbywały się według światowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.