Festiwal browarniczy ma kontynuatorów!

15.05.2015
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycji i dziedzictwa browarniczego w naszym regionie na 4. edycję Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego, która odbędzie się 26 lipca w Biskupcu.
Pomysł popularyzowania tradycji piwnych, które na Warmii sięgają setek lat wstecz, zrodził się w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Jak się okazało, idea promowania Warmii w nietypowym aspekcie historycznym, edukacyjnym, kulturalnym i kulinarnym przypadła do gustu mieszkańcom powiatu. W latach 2012-2014 festiwal odbywał się co roku w trzech miastach warmińskich, w których istnieją lub istniały browary i silne tradycje związane z dziedzictwem browarniczym - Biskupcu, Olsztynie i Braniewie. Do tej pory w imprezie wzięło udział ponad 60 tysięcy osób. W styczniu br. festiwal otrzymał certyfikat "Produkt Warmia Mazury".

Choć do IV WFDB pozostały jeszcze dwa miesiące, to już w najbliższą sobotę mogą Państwo poczuć przedsmak tego, co się będzie działo w lipcu. Serdecznie zapraszamy 16 maja do Dywit, gdzie w godz. 15-21 odbędzie się "Majówka z chłopskim piwem".
Cieszymy się, że pomysł Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego zyskał swoich zwolenników w innych gminach i że jest coraz więcej miejsc na mapie powiatu, w których idea dziedzictwa piwowarskiego się rozpowszechnia.
Majówka piwna w Dywitach