Dobromiejskie talenty

14.01.2015

Na ciekawy pomysł promowania lokalnej kultury i jej twórców wpadli pracownicy Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście. Pod nazwą "Dobromiejskie talenty" kryje się cykl spotkań z mieszkańcami gminy, którzy realizują pasje artystyczne, często z dużymi sukcesami.

- Zauważyliśmy, że w środowisku Dobrego Miasta i gminy mieszka wiele bardzo ciekawych osób, tyle że niekoniecznie znanych medialnie. A przecież to oni są potencjałem kulturotwórczym tych terenów. Chodzi nam o to, żeby dokonać rozeznania i pokazać ich na ich własnym podwórku - mówi Andrzej Fabisiak, dyrektor CKB w Dobrym Mieście.


Cykl zostanie zainaugurowany spotkaniem z młodą pisarką Beatą Grynczel, mieszkanką Dobrego Miasta, która w ubiegłym roku wydała książkę z gatunku fantastyczno-przygodowego "Podróż z Doliny Harshdell". Organizatorzy zapraszają 17 stycznia o godz. 18:00 do Salonu Artystycznego, ul. Górna 1a.


Opis książki:

Galandir Feidir jako mały chłopiec stracił matkę i ojca. Nad grobami rodziców przyrzekł, że gdy dorośnie, zemści się na mordercach.

Culchie Trevedic jako dziecko została porzucona przez rodziców na jednej ze scabardzkich ulic. Dziewczynka szybko musiała się nauczyć, że wybór jest jeden: życie jej albo spotkanych w rynsztoku rzezimieszków.

Adi Cadan jest obiecującym młodym czarodziejem, jednak jego rodzina sprzeciwia się, by chłopak zajmował się tak dziwaczną profesją. Thalianna jest elfią tropicielką, której oddział zostaje napadnięty i wyrżnięty przez bandę hobgoblinów, a ona sama trafia do niewoli.


Drogi Galandira, Culchie, Adiego i Thalianny krzyżują się w karczmie Doliny Harshdell. Każdy z tej czwórki szuka sposobu na uporanie się z wydarzeniami z przeszłości, które wywróciły ich życie do góry nogami. Razem rozpoczynają podróż, która zaprowadzi ich w wiele tajemniczych, a jednocześnie niebezpiecznych miejsc. Ale czy wspólna wędrówka była właściwą decyzją? Podróż dopiero się rozpoczęła.