Witamy na nowej stronie Powiatu

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy naszą nową stronę internetową. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna oraz funkcjonalne rozwiązania sprawią, że będą Państwo na niej częstymi gośćmi.

Stronę podzieliśmy na 6 najważniejszych kategorii. W kafelku „Urząd” znajdziecie Państwo informacje dotyczące urzędu, pracy urzędu, Rady Powiatu, Zarządu Powiatu. Nowością jest kafelek „Załatw sprawę”. W nim znajdziecie instrukcje obsługi, gdzie i jakie sprawy załatwicie w poszczególnych wydziałach, jakie dokumenty musicie dostarczyć, jakie wnioski wypełnić. Możecie je ściągnąć z naszej strony, wydrukować w domu i wypełnione druki przynieść do urzędu. Zaznaczyliśmy też, które sprawy można załatwić online poprzez e-usługi. Jest prosto i funkcjonalnie.

W kafelku „Mieszkaniec” – przygotowaliśmy zbiór porad i informacji dotyczących komunikacji zbiorowej, porad zdrowotnych i dotyczących bezpieczeństwa, nieodpłatnej pomocy prawnej, czy utrudnień znajdujących się na drogach powiatu. Tu znajdziecie także listę dyżurujących aptek oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jest też książka telefoniczna do naszych pracowników, by w razie potrzeby szybciej nawiązać z nimi kontakt. Są ogłoszenie, rejestry i oferty pracy. Informacje o szkołach i organizacjach pozarządowych.

Promujemy też powiat olsztyński i Warmię, więc specjalny kafelek powstał dla turystów. W nim najważniejsze atrakcje naszego powiatu, ale też regionu, Szlak Świętej Warmii, najważniejsze szlaki tematyczne i turystyczne. Pokazujemy piękno naszej krainy.

I jeszcze jeden ważny kafelek – „Inwestycje”, bo bez nich ani rusz. To od nich zależy rozwój naszego regionu. Tu znajdziecie informacje o tym, jakie najważniejsze inwestycje realizujemy, jakie planujemy. Tu także przedsiębiorcy znajdą namiary na programy pomocowe, a także dowiedzą się, gdzie i jakie wsparcie mogą otrzymać w naszym urzędzie.  

Gotowi na wędrówkę po nowej stronie Powiatu? Surfujcie, serdecznie zapraszamy!