Skuteczny i satysfakcjonujący biznes w turystyce

25.03.2021

"Jak zwykle była moc. Garść podsuniętych pomysłów, ciekawie poprowadzone spotkanie” – napisała na Fb Joanna Karpińska, jedna z uczestniczek drugiego spotkania w ramach szkolenia dla lokalnej branży turystycznej zorganizowanego przez gminę Gietrzwałd i Powiat Olsztyński. „Spotkanie uświadomiło mi, z jakim wyprzedzeniem należy wszystko planować w ofercie turystycznej i jak proste (by nie powiedzieć banalne) pomysły mogą być tym ‘magnesem’ dla turysty. A te małe prezenciki dla klientów? To dopiero pomysł!” – dodała pani Joanna.

Po raz kolejny praktyczną stronę walki o klienta przedstawiła Anna Hencka-Zyser, kierownik marketingu olsztyńskiego hotelu „Przystań”. Z uczestnikami podzieliła się gotowymi pomysłami na uatrakcyjnienie oferty agroturystycznej, a które można z powodzeniem wykorzystać w branży gastronomicznej czy każdej innej. Na podstawie własnych doświadczeń zawodowych mówiła także o tym, jak radzić sobie z tzw. trudnymi gośćmi.

I tym razem zainteresowanie było ogromne, o czym świadczy fakt, że wszystkie łącza internetowe – bo ze względu na pandemię spotkanie odbywało się w trybie on-line – umożliwiające uczestnictwo w tym spotkaniu były zajęte. Spotkaniu przysłuchiwali się także, zaproszeni przez organizatorów, przedstawiciele gmin Barczewo, Jeziorany, Purda i Stawiguda.

– Jesteśmy głęboko przekonani, że ten pomysł praktycznych szkoleń dla przedstawicieli lokalnej branży turystycznej, agrobiznesu powinien być powielony w innych gminach. Stąd nasze wsparcie organizacyjne i promocyjne dla tej ciekawej inicjatywy – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przekazać informacje o kolejnych szkoleniach.

Na razie gmina Gietrzwałd zaprasza na kolejne spotkania. Już po świętach, 7 kwietnia, Andrzej Bobrowicz będzie mówił „Jak wykorzystać potencjał turystyczny gminy Gietrzwałd w promocji swojego biznesu", dwa tygodnie później, 21 kwietnia o „Szlaku Świętej Warmii” będzie opowiadał dr Wojciech Szalkiewicz, rzecznik prasowy Powiatu Olsztyńskiego.

Informacje i zapisy: turystyka@gietrzwald.pl, tel. 89 524 19 21, 89 524 19 10
Adres www z informacjami o szkoleniach


20210324_103548

20210324_112103
Na zdjęciu: Anna Hencka-Zyser
Foto: Powiat Olsztyński