Skarby czytelników docenione

Lustro Biblioteki to istniejący od 2012 roku serwis biblioteczny dla bibliotekarzy i miłośników książek. Stanowi źródło rzetelnej informacji, inspiracji i porad dla bibliotekarzy, cenione zarówno w kraju, jak i zagranicą. Tym bardziej cieszy fakt, że tak cenione medium doceniło inicjatywę bibliotekarzy z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, którzy zorganizowali wystawę „Skarby czytelników” zamieszczając na swych łamach relację na jej temat.

Omawiana wystawa pokazuje interesujące znaleziska pozostawione w książkach przez czytelników biblioteki w Dobrym Mieście. Wśród cennych nieraz przedmiotów, które mają duże znaczenie dla użytkowników biblioteki, znalazły się m.in. pocztówki okolicznościowe, płyty CD, przybory szkolne, zdjęcia osobiste, a nawet banknoty. Utworzona w ten sposób kolekcja „Skarbów…” dodatkowo wzbogaciła się o rzeczy pozostawione na bibliotecznych półkach, takich jak chociażby dziecięce zabawki.

Dobromiejską wystawę zorganizowano w ramach konkursu „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart”. Warto dodać, że cieszy się ona dużą popularnością i zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych użytkowników biblioteki. Wciąż jeszcze można ją obejrzeć w dobromiejskiej bibliotece do czego serdecznie zapraszamy.