Prace z wyobraźnią

74 młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego wzięło udział w 18. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie wymaga!". W piątek 10 kwietnia 2015 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie autorzy najciekawszych prac odebrali nagrody.

- Narysowałam chłopców, którzy grają w piłkę na ulicy i przekreśliłam to, bo tak nie wolno - opowiadała o swojej pracy 7-letnia Ania ze szkoły w Gietrzwałdzie.  - My się w szkole uczymy, że nie wolno iść do nieznanej osoby i głaskać obcych psów - mówiła 8-letnia Hania ze szkoły w Biesalu.

- Swoimi pracami udowodniliście, że macie wspaniałą wyobraźnię i wiecie, czym grozi zabawa na zamarzniętym akwenie, czy gra w piłkę poza wyznaczonymi do tego miejscami - zwrócił się do dzieci Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego z olsztyńskiego starostwa. - Cieszę się, że macie świadomość tego, co jest złe, a co dobre. Chciałbym, żeby ta wiedza była stale pogłębiana. Upominajcie też swoich kolegów i rodziców, jeśli zauważycie coś, co Was zaniepokoi.

W grupie I (klasy I-III szkoły podstawowej) wyróżnieni zostali:
Oliwia Pyrczak (z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kolnie), Hanna Otta i Anna Miąskowska (obie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gietrzwałdzie), Amelia Więckowska i Aleksandra Kośnik (obie z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lutrach), Helena Korwek (ze Szkoły Podstawowej w Biesalu).

W grupie II (klasy IV-VI szkoły podstawowej): Anna Świtalska (SP w Elgnówku), Kewin Chorzępa (SP we Franknowie) i Dawid Szczeblewski (ZS im. Jana Pawła II w Kolnie).

W grupie III (gimnazjum): Iza Wrona (ZS im. Jana Pawła II w Kolnie), Oliwia Sakowska (ZS w Tuławkach) i Anna Nadolska (Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku).

Podziękowania w formie dyplomów otrzymali również nauczyciele przygotowujący swoich wychowanków do konkursu. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!