Poloneza czas zacząć...

Tradycją już się stało, że w okresie studniówkowym maturzyści z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście tańczą poloneza w plenerze. W tym roku ten dostojny narodowy taniec polski  będziemy podziwiać w czwartek 26 lutego o godz. 18 na przedmurzu, w otoczeniu zabytkowych kamieniczek. Jak zapowiada dyrektor szkoły, Andrzej Wonia, będzie, co oglądać. - Nasi maturzyści przygotowali piękny układ, pełen przejść i typowych dla poloneza figur. W pięknych strojach, z godnością, kroczyć będzie 4o par z czterech klas. Imprezę zatytułowaliśmy "Nowoczesna tradycja Zespołu Szkół - Polonez 2015".

Polonez nie będzie jedyną atrakcją wieczoru. Po dostojnym tańcu na murach zamku zostanie wyświetlony teledysk z utworem "Kantyczka" Przemysława Gintrowskiego (patrona szkoły), w wykonaniu uczennic klasy IV Technikum Handlowego: Aliny Sokołowskiej (wokal) i Anny Kos (zdjęcia). Clip został zrealizowany przy wsparciu technicznym Arkadiusza Wyrzykowskiego i aranżacji Marcina Pudłowskiego. Materiał zostanie wydany na nośniku DVD i będzie wykorzystywany w ramach promocji szkoły.

Zaraz po emisji teledysku uczniowie klasy IV Technikum Ekonomiczno-Mechanicznego zawirują w walcu, do którego zaproszą również rodziców, przyjaciół i zgromadzonych widzów.