Nowa zielona aleja

Z inicjatywy Burmistrza Dobrego Miasta, w dniu 15 maja 2015 r., w ramach zawartej umowy o współpracy pomiędzy Gminą Dobre Miasto a Stowarzyszeniem Agencją Ekorozwoju Zielone Płuca Polski, przy ulicach M. Kopernika i Kolejowej w Dobrym Mieście zostało posadzone 70 szt. drzew z gatunku jarząb pospolity, w formie jednostronnej alei przydrożnej.

Uczestnikami wydarzenia były przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 1, uczniowie trzeciej klasy Gimnazjum Publicznego, przedstawiciele Stowarzyszenia Agencji Ekorozwoju Zielone Płuca Polski, a także mieszkańcy osiedla „Przysiółek Górny” i pracownicy Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście.

Spotkanie okazało się bardzo owocne, a uczestnicy spotkania, a także spacerujący mieszkańcy Dobrego Miasta, pozytywnie oceniali podjęte działania, wyrażając zadowolenie z pojawienia się nowych drzew, które umilą życie w tym uroczym miasteczku na Warmii.

Wszyscy, którzy wytrwali do końca i sprawnie posadzili wszystkie drzewka w ramach podziękowania zostali zaproszeni na wspólne ognisko do Wichrowskiego Lasu.