IV Wycieczka Rowerowa po Gryźlinach

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnej wycieczce rowerowej po Gryźlinach i okolicy organizowanej w ramach RekreAKCJI. Odbędzie się ona 17 sierpnia 2014 r. W programie pogadanki przewodnika PTTK, konkursy z nagrodami oraz bufet.

 IV WYCIECZKA ROWEROWA


 Data: 17.08.2014 r. (niedziela)
  • Start o 10:30 pod remizą strażacką w Gryźlinach (tuz obok znajduje się sklep, a więc będzie okazja do dokonania zakupu wycieczkowych zapasów).

  • Dystans nie przekroczy 25 km.

  • Głównym celem wycieczki będzie Rezerwat Bagna Nadrowskie.

  • Tempo wakacyjno-rekreacyjne (jeśli ktoś nie nadąża to i tak zawsze zbieramy cały peleton w newralgicznych momentach trasy, więc nie ma obawy o zgubienie wycieczki).


W programie:
  • pogadanki Przewodnika PTTK,

  • bezpłatny bufet zapewniony na trasie,

  • losowanie nagród wśród wszystkich uczestników (akcesoria rowerowe, książki związane tematycznie z wycieczką).


! UWAGA !


Ze względu na sporą odległość do miejsca startu istnieje możliwość bezpłatnego transportu roweru do Gryźlin z Olsztyna, Stawigudy lub innego miejsca przy trasie Olsztyn-Olsztynek. W tym celu obowiązkowo należy wysłać zgłoszenie na adres rowerowyolsztyn@o2.pl lub sms na nr 507 617 656zawierające:
- imię i nazwisko
- numer telefonu kontaktowego
- liczbę rowerów
- miejsce przekazania roweru/rowerów.


Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia do godz. 16:00! Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy mail otrzyma odpowiedź z informacją o transporcie (warto zgłosić się wcześniej, aby nie czekać na odpowiedź do sobotniego wieczora).

Rowery (i ew. bagaże) będą zapakowane do dostawczaka, a uczestnicy wycieczki pojadą samodzielnie busikiem Olsztyn-Olsztynek z wysiadką w Gryźlinach (opłata za przejazd to około 5 zł).

Meta wycieczki w Gryźlinach około godz. 15:00.
Powrót do domów na kołach lub pociągiem, który odjeżdża o 16:01 z tamtejszej stacji PKP (opłata za przejazd + rower = około 12 zł). Jest to "zwykły" skład elektryczny, więc nie ma konieczności rezerwacji miejsc ani obawy, że nawet większa liczba rowerów się nie zmieści.

Szczegóły: Wycieczka rowerowa