Znamy już najlepszych sportowców powiatu olsztyńskiego. Zarząd Powiatu dokonał wyboru spośród zawodników, którzy w 2019 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Wyłoniony został także najlepszy trener i działacz sportowy.Do końca lutego br. kluby sportowe działające na terenie powiatu olsztyńskiego lub zrzeszające zawodników stale zamieszkałych na terenie powiatu olsztyńskiego, związki sportowe, starosta olsztyński oraz radni Rady Powiatu w Olsztynie mogli zgłaszać kandydatury do tegorocznej nagrody. Wybrani kandydaci otrzymali rekomendację Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Rady Powiatu w Olsztynie. Wyniki konkursu:
SPORTOWIEC ROKU POWIATU OLSZTYŃSKIEGO 2019:BARBARA BUDEK - w kategorii dzieci w wieku do lat 13
zamieszkała w Biskupcu, Klub Sportowy EGIDA; dyscyplina sportowa: Teakwon-do ITF i Kickboxing
Osiągnięcia:
- Mistrzostwa "Point Hunter championships 2K19" Wołom in 23 listopad
- I m-ce - Point Fighting - Dzieci dziewczynki 9 lat -36 kg
- I m-ce - Point Fighting - Dzieci dziewczynki 9 lat +36 kg
- I m-ce - układy dzieci +8 cup
- I m-ce - softstick dziewczynki
- Najlepszy zawodnik techniczny dzieci dziewczynki turnieju.
- Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski POLISH OPEN CUP Opole 16-17 listopad
- I m-ce - SemiContact- dziewczynki 9 lat
- Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Flandri ITL Tervuren koło Brukseli Belgia
- I m-ce - SemiContact- 0-14 lat; 8-5 kup - 140 cm
- Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do w Ostródzie 12 październik
- I m-ce - Układy formalne - dowolne - Dzieci
- II m-ce- Układy formalne - tradycyjne - Dzieci starsze dziewczynki
- II miejsce – MISTRZOSTWA POLSKI FEDERACJI WKSF W MIŃSKU MAZOWIECKIM w kategorii Walki Pointfigtink , dzieci, dziewczynki -135cm
- Otwarty międzyklubowy turniej APFN pod patronatem Burmistrza Biskupca i PZKB Biskupiec
- III m-ce- Point Fighting - Dzieci starsze dziewczynki
- II m-ce - Kalaki - Dzieci starsze dziewczynki
- Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB Susz 8 czerwca
- I m-ce - Point Fighting - Dzieci starsze dziewczynki - 135 cm
- I m-ce - Point Fighting - Dzieci starsze dziewczynki - 145 cm
- I m-ce - Kalaki - Dzieci starsze dziewczynki - 135 cm
- I m-ce - Techniki specjalne - Dzieci starsze dziewczynki
- I m-ce - Układy formalne - dowolne - Dzieci starsze dziewczynki
- Puchar Polski Sztuk walk W AK l-F Mrągowo 18 maja 2019
- I m-ce - Point Fighting - Dzieci starsze dziewczynki - 135 cm
- I m-ce - Point Fighting - Dzieci starsze dziewczynki - 145 cm
- I m-ce - Kalaki - Dzieci starsze dziewczynki - 135 cm I m-ce
- I m-ce - Techniki specjalne - Dzieci starsze dziewczynki
- Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT Częstochowa, 13-14 kwietnia 2019
- I m-ce - walki TauchContactd dziewczęta; dzieci 9 lat
- III m-ce - techniki specjalne; dzieci 9 lat
- III m-ce - tempówki; dzieci 9 lat
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF - Zawiercie
- Drużyna "Egida Girls" w składzie: Antonia Milewska (Biskupiec), Barbara Budek (Biskupiec) zdobyły:
- III m-ce -układy tradycyjne; młodziki dziewczęta(2009 rocznik)
- III m-ce -techniki specjalne tempówki; młodziki dziewczęta(2009 rocznik)
- Otwarty Puchar Polski Północnej Taekwon-do ZSPUT Olsztynek
- I m-ce- walki TauchContact dziewczęta; dzieci 9 lat
- I m-ce- układy otwarte; dzieci 9 lat
- I m-ce- walki softstick; dzieci 9 lat
- I m-ce- tempówki; dzieci 9 lat
- Najlepsza zawodniczka turnieju.
- Mistrzostwa Polski sztuk walk Federacji WKSF i UFR 12.01.2018 w Mińsku Mazowieckim
- I m-ce- Point Fighting - Dzieci starsze dziewczynki - 135 cm
- I m-ce- Point Fighting - Dzieci starsze dziewczynki - 145 cm
- I m-ce- Kalaki - Dzieci starsze dziewczynki - 135 cm
- I m-ce- Techniki specjalne - Dzieci starsze dziewczynki
- I m-ce- Tor przeszkód - PARKOUR - Dzieci starsze
SZYMON PIĄTKOWSKI -w kategorii młodzież w wieku 14 – 18 lat
zamieszkały w Klebarku Wielkim, Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego; dyscyplina sportowa: Taekwondo olimpijskie
Osiągnięcia:
- Reprezentant Kadry Narodowej Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego
- I miejsce – Puchar Świata Belgian Open
- I miejsce – Puchar Świata German Open
- I miejsce – Puchar Świata Serbia Open
- II miejsce – Puchar Świata Polish Open Warsaw Cup
- Uczestnik Mistrzostw Europy w Hiszpanii
- I miejsce – Puchar Polski Wielkopolska Cup
- I miejsce – Puchar Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim
- II miejsce – Mistrzostwa Polski w Płocku
- I miejsce – Puchar Polski Legionowo Cup (w kat. Junior i senior)
- I miejsce – Puchar Polski Olsztyn Cup
- I miejsce w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kategorii Junior
CEZARY BIAŁECKI - w kategorii open – powyżej osiemnastego roku życiazamieszkały w Barczewie, MUKS Victor Warszawa; dyscyplina sportowa: Szermierka - Szabla
Osiągnięcia:
- II miejsce /indywidualnie/ – Mistrzostwa Polski Juniorów w Wołominie
- I miejsce /drużynowo/ - Mistrzostwa Polski Juniorów w Wołominie
- VI miejsce /drużynowo/ - Puchar Świata Juniorów w Dourdan (Francja)
- II miejsce – Warszawska Olimpiada Młodzieży
- III miejsce – Puchar Polski Seniorów w Koninie
- IV miejsce /drużynowo/ - Mistrzostwa Polski Młodzieżowców U23 w Warszawie
- I miejsce /drużynowo/ - Mistrzostwa Polski Seniorów w Warszawie
- VII miejsce – Satelitarny Puchar Świata Seniorów w Amsterdamie
- II miejsce – I Puchar Polski Seniorów w Łodzi
- IV miejsce – Puchar Europy Młodzieżowców U23 w Sosnowcu
- Reprezentant Polski w Pucharach Świata Seniorów w Budapeszcie, Warszawie, Madrycie, Tbilisi i Kairze
- Uczestnik Mistrzostw Europy juniorów we Włoszech
- Uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Toruniu
- Członek Kadry Narodowej Seniorów w szabli męskiej.
SŁAWOMIR ZAJĄC - w kategorii osoby niepełnosprawneKlub Sportowy Tęcza Kruzy przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach; dyscyplina sportowa: Sport uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
Osiągnięcia:
- III miejsce /koszykówka/ – Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
- II miejsce – XII Regionalny Warmińsko – Mazurski Turniej Badmintona w Iławie
- III miejsce – XV Warmińsko – Mazurski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Szymanowie
- I miejsce – XIV Regionalny Warmińsko – Mazurski Turniej w Biegach Przełajowych w Elblągu (1600 m)
- I miejsce – X Warmińsko – Mazurski Turniej Bocce Olimpiad specjalnych w Łupkach
- I miejsce – X Regionalny Warmińsko – Mazurski Miting Olimpiad Specjalnych w Lekkoatletyce w Łupkach (pchnięcie kulą, sztafeta 4x100 m)
- III miejsce – XI Ogólnopolski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Kielcach
- II miejsce – XIV Warmińsko – Mazurski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Olsztynie.
TRENER ROKU POWIATU OLSZTYŃSKIEGO 2019:BARTOSZ ZABŁOTNYzamieszkały w Barczewie, Stowarzyszenie KS Egida; dyscyplina sportowa: Teakwon-do ITF i Kickboxing
Uzasadnienie:
- Instruktor, założyciel Klubu Sportowego Egida, w którym pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia i trenera
- Prowadzi zajęcia w: Barczewie, Biskupcu, Jezioranach
- Instruktor: Taekwon-do, Kickboxing, Lekkoatletyka
- Trener Roku 2014, Trener Roku 2016 Trener Roku 2018 Powiatu Olsztyńskiego, Nagroda Roczna PDT za rok 2015 za wkład w rozwój Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do
- Klub Sportowy Egida dwukrotnie zwyciężył w Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej na Najlepszy Klub na Warmii i Mazurach w 2018 i w 2019 roku.
- Pod jego okiem trenuje blisko ponad 100 adeptów. Jego zawodnicy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski, Pucharze Europy, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w Taekwondo oraz PFKB, UFR, WKSF, WKA, WFMC
Osiągnięcia wychowanków:
- Mistrzostwa Polski WKSF w Kickboxingu - Mińsk Mazowiecki - 15 medali
- Puchar Polski Północnej Taekwondo - Olsztynek - 20 medali
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo - Zawiercie - 2 medale
- Mistrzostwa Polski Taekwondo - Częstochowa - 10 medali
- Polish Fighter Kids Polski Związek Kickboxingu - Szczecina - 1 medal
- Puchar Polski Mieszanych Sztuk Walk - Mrągowo - 15 medali, najlepszy klub w zawodach
- Nagrody dla zawodników z Biskupca na Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego
- Bitwa o Warmię PZKB - Biskupiec - 15 medali
- Mistrzostwa Polski Północnej Taekwondo - Ostróda - 15 medali
- ITF Flander Fields Taekwondo - Belgia, Bruksela - 1 medal
- Polish Open Cup Taekwondo - Opole - 10 medali
- Organizacja turnieju na terenie miasta Biskupiec II Bitwa o Warmię" pod patronatem polskiego Związku Kickboxingu, na który przyjechało blisko 200 zawodników z całej Polski.
SPECJALNE WYRÓŻNIENIE ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ:KAROL LEWKOWICZ
zamieszkały w Rapatach, Klub Sportowy Rugby Gietrzwałd; dyscyplina sportowa: Rugby
Uzasadnienie:
- od października 2018 I trener w klubie sportowym rugby Gietrzwałd
- były zawodnik rugby
- wyszkolił łączenie 10 kadrowiczek polski w rugby kobiecym i jednego kadrowicza polski
- trener polskiego związku rugby w kategorii senior, junior, kadet, młodzik i rugby tag, sędzia rugby tag. uczestnik szkoleń centralnych oraz indywidulanych z trenerami z Nowej Zelandii, Francji, RPA i Walii.
Osiągnięcia:
- w 2019 roku prowadzona drużyna seniorek zwiększyła skład z 9 do 17 zawodniczek
- powołano do reprezentacji Polski: 3 zawodniczki
- kadrowiczki uczestniczyły we wszystkich akcjach Kadry Narodowej (Natalia Fiszer - podopieczna trenera Lewkowicza reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy w 2019 r.
- organizator zgrupowania klubu w Sassari (Sardynia) - wygranie międzynarodowego turnieju rugby plażowego w Sassari 2019
- awans z II ligi rugby kobiet na 3 miejsce w I lidze rugby na koniec rundy jesiennej 2019
- 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet w Rugby w sezonie 2019/2020
- wygrane mecze międzynarodowe z drużynami wystawionymi przez obwodowy związek rugby w Kaliningradzie
- twórca sekcji męskiej w Klubie Sportowym Rugby Gietrzwałd - wrzesień 2019
- trener sekcji młodzieżowej w ramach programu Klub 2019 - wynikiem czego obecnie powołane do reprezentacji polski są 4 uczestniczki tych zajęć
- trener połączonych drużyn KS Rugby Gietrzwałd i Legia Warszawa (wygrana 22:5) rugby XV Rotterdam Rugby w warszawie 2019 r.
- selekcjoner KS Rugby Gietrzwałd w meczu (wygrana 24:12) z mistrzyniami Litwy – Vilnius Regby Academy w Gdańsku 2019 r.
- animator sportu w szkołach podstawowych na trenie gminy Gietrzwałd
- organizator meczu towarzyskiego KS Rugby Gietrzwałd (kobiety) - OSP Biesal (mężczyźni)
- sędzia główny organizowanego przez KS Rugby Gietrzwałd turnieju dzieci i młodzieży w rugby tag o Puchar Wójta Gminy Gietrzwałd
- społeczny działacz na rzecz rozwoju kultury fizycznej w gminie Gietrzwałd
- organizator animacji na festynach, zbiórkach charytatywnych.
W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemicznym oraz związanym z tym braiem możliwości organizacji imprez masowych informujemy, że nagrody finansowe zostaną przekazane bezpośrednio na rachunki bankowe wskazane przez osoby otrzymujące tytuł „Sportowiec Roku Powiatu Olsztyńskiego”, natomiast wyróżnienia w formie dyplomów za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej zostaną przesłane wszystkim ww. osobom pocztą.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe!