Starosta Olsztyński wręczył również gratulacje trenerowi kolarzy LKK "Warmia" w Biskupcu Dariuszowi Jaskulskiemu oraz Narcyzowi Klikowi, sekretarzowi klubu. Działacze odebrali też statuetkę okolicznościową dla Ludowego Klubu Kolarskiego „WARMIA” Biskupiec - „Za wkład w rozwój sportu, krzewienie kultury fizycznej i promowanie Powiatu Olsztyńskiego” (w roku 2013 LKK „WARMIA” Biskupiec obchodził 40-lecie swojej działalności).
brali udział w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy;
zajęli medalowe miejsca w mistrzostwach Polski;
zostali zakwalifikowani do kadry narodowej w danej dyscyplinie sportu
ustanowili rekord Świata, Europy lub Polski,
osiągnęli wysoki wynik sportowy o niewymiernym charakterze np. rejs żeglarski dookoła świata lub zdobycie trudnego szczytu górskiego.
Nagrodzeni sportowcy:
Szymon Rekita (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec - SPORTOWIEC ROKU 2013 POWIATU OLSZTYŃSKIEGO; osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas, XVIII miejsce w Mistrzostwach Świata w jeździe indywidualnej na czas i III miejsce wśród zawodników 19-letnich, I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas Zrzeszenia LZS, III miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Polska – Ukraina, V miejsce w Grand Prix Mocambo Bar Włochy, członek kadry narodowej.
Piotr Kula (żeglarstwo) Biskupieckie Towarzystwo Żeglarskie – NAGRODA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE; osiągnięcia: I miejsce – Klasyfikacja Generalna Europejskiej Ligi Mistrzów, I miejsce – Mistrzostwa Polski w konkurencji regat meczowych w Pucku, I miejsce – Mistrzostwa Polski w konkurencji regat flotowych w Górkach Zachodnich, Zawody Żeglarskiej Ligi Mistrzów: III miejsce w LaRochelle (Francja), III miejsce w Kilonii (Niemcy), VI miejsce w Medemblik (Holandia), III miejsce Garda (Włochy)
Zawodnicy otrzymali dyplomy, trofea, nagrody rzeczowe i finansowe
Marta Jaskulska (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: - I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe na czas dwójkami, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze, na dystansie 1000 m, I miejsce w sprincie, II miejsce na dystansie 200 m, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na rowerach górskich MTB, I miejsce w Mistrzostwach Województwa w jeździe indywidualnej na czas, II miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,
Emilia Grygas (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: - I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójkami, III miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe indywidualnej na czas, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce złoty medal w Mistrzostwach Województwa w klasyfikacji drużynowej,
Dawid Burczak (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: - I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas w Strzelcach Krajeńskich, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze na 2000 m, II miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu punktowym, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu australijskim, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe na czas dwójkami, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, III miejsce w Mistrzostwach Makroregionu o randze Mistrzostw Polski w wyścigu na rowerach górskich MTB, II miejsce w Mistrzostwach Województwa- jazda indywidualna na czas, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,
Bartłomiej Balcer (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: - II miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójkami, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze, na dystansie 500m, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu australijskim, I miejsce w Mistrzostwach Województwa w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,
Paulina Teresa Kmieć (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: III miejsce - VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10, Osieczna 28.02-03.03.2013r., II miejsce - VI Indywidualne Mistrzostwach Polski Młodziczek w grze błyskawicznej, Osieczna 1 marca 2013r., II miejsce – VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10 w grze błyskawicznej, Bielawa 26 kwietnia 2013r., IV miejsce - VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10, Bielawa 27-30 kwietnia 2013r., VIII miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 1-7 sierpnia 2013r., XIV miejsce - XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w grze błyskawicznej, Bielawa 7 sierpnia 2013r., I miejsce - XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r.( klasyfikacja do lat 10 ). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Paulina została powołana do Młodzieżowej Kadry Polski.
Zuzanna Suchocka (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: V miejsce - XVII Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych, Osieczna 28.02-03.03.2013 r., III miejsce - VI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej,
Osieczna 1 marca 2013 r., I miejsce - II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach umysłowych, Wałbrzych 10-14 kwietnia 2013 r., II miejsce - XI Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej, Wałbrzych 13 kwietnia 2013 r., IV miejsce - XX Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Dąbki 21-23 czerwca 2013 r., XXI miejsce - Mistrzostwa Świata Juniorek Młodszych, Tours (Francja) 30.06-06.07. 2013 r., XXI miejsce - Mistrzostwa Świata Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej, Tours (Francja) 1 lipca 2013 r., XXIV miejsce - XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 1-7 sierpnia 2013 r., XXII miejsce - XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 7 sierpnia 2013 r., II miejsce - XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r.(klasyfikacja do lat 16), II miejsce - XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia (klasyfikacja drużynowa ). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Zuzia została powołana do Młodzieżowej Kadry Polski.
Szymon Morzy (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: VII miejsce - XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów, Bielawa 27-30 kwietnia 2013 r., II miejsce - VI Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w grze błyskawicznej, Osieczna 1 marca 2013 r., V miejsce - XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów, Osieczna w dniach 28.02-03.03.2013 r., IV miejsce - XX Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, Dąbki 21-23 czerwca 2013 r., II miejsce - XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r. (klasyfikacja drużynowa). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Szymon został powołany do Młodzieżowej Kadry Polski.
Władysław Szczepan Daliga (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: IV miejsce – XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych, Bielawa 27-30 kwietnia 2013 r., II miejsce - XI Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w grze błyskawicznej, Bielawa 26 kwietnia 2013 r., XI miejsce - XXXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski (seniorów) Makowice 7-14 lipca 2013 r., III miejsce - II Turniej o Puchar Gór Sowich, Bielawa 15-17 listopada 2013 r., IV miejsce - XXII. Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r. (klasyfikacja indywidualna), II miejsce - Klasyfikacja drużynowa na 22. Otwartych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013 r. Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Władek został powołany do Kadry Polski.
Rafał Kasper Tuchewicz (boks) Gminne Zrzeszenie LZS w Świątkach; osiągnięcia: I miejsce – XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), Łódź, 17.08.2013 r.
Bartłomiej Ambroziak (mieszane sztuki walki) Biskupiecka Federacja Sportu, osiągnięcia: III miejsce – Mistrzostwa Polski Centralnej MMA Full Contact, I miejsce – drużynowo Międzynarodowe Zawody MMA Full Contact w Białymstoku, I miejsce – I Gala BFC w Biskupcu, zawodnik Kadry Polski Amatorskiej Ligi Full Contact.
Piotr Tokarski (mieszane sztuki walki) Biskupiecka Federacja Sportu, osiągnięcia: III miejsce – Mistrzostwa Polski Centralnej MMA Full Contact, I miejsce – Mistrzostwa Polski Środkowej w Sochaczewie, I miejsce – Mistrzostwa Polski Południowej w Bochni, II miejsce – Mistrzostwa Podkarpacia, II miejsce – I Gala BFC w Biskupcu, zawodnik Kadry Polski Amatorskiej Ligi Full Contact.
Zawodnicy zgłoszeni przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żardenikach:
Katarzyna Borys – I miejsce w biegu na 800 m w Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu
Łukasz Wrzosek - I miejsce w biegu na 1600 m w Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu, II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie
Szymon Borys - II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie
Patryk Kleber - II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie
Sandra Romańczuk – I miejsce indywidualnie i w deblu w IV Regionalnym Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Łupkach.
Zawodnicy otrzymali dyplomy, trofea i nagrody rzeczowe
Dodatkowo wyróżniono zawodników zgłoszonych przez Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec (zawodnicy brali udział i odnosili sukcesy - miejsca na podium, w zawodach w randze Mistrzostw Województwa):
Aleksandra Stańczak
Mateusz Pachucki
Krzysztof Kaczmaryk
Marek Rydel
Klaudia Kmiołek
Paweł Kostrubski
Krystian Kmiołek
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!