By ferie były bezpieczne

W środę 21 stycznia nad jeziorem Limajno w gminie Dobre Miasto odbył się trzeci z zaplanowanych czterech festynów prewencyjno-edukacyjnych dotyczących bezpiecznych zachowań  nad wodą i zamarzniętymi akwenami w czasie ferii. Współorganizatorami wydarzenia były gminy: Dobre Miasto, Świątki, Jonkowo i Dywity.

Uczniów klas IV-VI z terenu gmin Dobre Miasto, Świątki, Dywity i Jonkowo zapoznano z podstawami zasad udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem pomocy osobie tonącej pod lodem i bezpiecznego zachowania się nad zamarzniętymi zbiornikami wodnymi. Zaprezentowano możliwości ratowania tonącego z użyciem policyjnego poduszkowca, zapoznano z tresurą psa policyjnego i praktycznymi metodami obrony przed agresywnym czworonogiem. W trakcie festynu zostały  przeprowadzone konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie. Na stoisku edukacyjnym Lasów Państwowych młodzież poznawała tajniki świata przyrody.

Akcja „Bezpieczny Lód” na terenie powiatu olsztyńskiego przeprowadzana jest już po raz trzeci. Podobnie jak w latach poprzednich, festyny edukacyjne odbywają się nad akwenami na  terenie gmin Biskupiec, Barczewo, Dobre Miasto i Olsztynek. Organizatorami są: samorząd Powiatu Olsztyńskiego, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przy udziale samorządów wszystkich gmin powiatu, Lasów Państwowych (Nadleśnictwa Jagiełek, Kudypy, Nowe Ramuki, Olsztyn, Olsztynek, Wichrowo, Wipsowo), Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego w Olsztynie, Straży Pożarnej i Stowarzyszenia EKOlubię. Sponsorami imprezy są firmy OCTIM, Tymbark, ZAKŁADY Mięsne WARMIA. Patronatem medialnym objęły ją: TVP Olsztyn, Radio Olsztyn i Gazeta Olsztyńska.

IMG_2736 IMG_2713 IMG_2717                   IMG_2731