Dobromiejska Policja z nowym radiowozem

W czwartek 28 listopada 2019 roku o godzinie 8:30 na parkingu przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście odbędzie się uroczyste przekazanie tamtejszemu Komisariatowi Policji samochodu marki Hundai i30. Zakup auta został sfinansowany ze środków Funduszu Wsparcia Policji, Komendy Głównej Policji, Gminy Dobre Miasto i Powiatu Olsztyńskiego. Samochód osobowy typu kombi będzie wspomagał pracę funkcjonariuszy Patrolu Ruchu Drogowego. Auto napędzane jest cichą i przyjazną dla środowiska jednostką silnikową charakteryzującą się niską emisją dwutlenku węgla.

– Nowy samochód z pewnością posłuży poprawie wizerunku Policji ale także skuteczności mundurowych, którzy będą mogli szybko dojechać na miejsce, gdzie wymagana jest ich obecność – przekonuje Jarosław Kowalski, burmistrz Dobrego Miasta.

To nie pierwszy raz , kiedy samorząd powiatowy wspiera finansowo zakup nowego sprzętu, który ułatwia pracę służb a tym samym służy mieszkańcom gminy Dobre Miasto.

– Dbałość o bezpieczeństwo naszych obywateli, to także zabezpieczenie tutejszej Policji w odpowiedni sprzęt – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, który będzie obecny na przekazaniu kluczyków do nowej maszyny.