czwartek, 1 Grudzień 2022 , imieniny obchodzą: Natalia, Eligiusz
dodaj do ulubionych

szlak swietej warmii
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Tagi
Sonda

Zagra powiatowa orkiestra wielkich serc

Zagra powiatowa orkiestra wielkich serc

Imprezy finałowe XX edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się_ w 10 z 12 gmin powiatu. Zbiórki, koncerty, występy, aukcje, licytacje,  przedstawienia i rozgrywki sportowe – oferta przygotowana przez sztaby gminne jest bardzo bogata. Liczymy na gorące serca i otwarte szeroko portfele mieszkańców powiatu.

Tegoroczna zbiórka organizowana już od 20 lat przez Jurka Owsiaka i wielki sztab wolontariuszy w całym kraju przeznaczona jest na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Orkiestra ponownie zagra w gminach powiatu olsztyńskiego. Z roku na rok daje się zauważyć coraz większą hojność mieszkańców, dzięki którym w czasie ubiegłorocznego finału udało się zebrać rekordową kwotę prawie 118 tysięcy złotych! Liczymy, że w czasie tegorocznego Finału będzie podobnie. Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy orkiestrowych wydarzeń w powiecie.

Gmina Barczewo
Program XX Finału WOŚP w Barczewie:
10.00-12.00 – Zawody Sportowe – boisko Orlik
12.30-13.30 – Pokazy Ratownictwa Drogowego i Wodnego – Staw Młyński
14.00-15.00 – Przejażdżki Ruadami
Sala widowiskowa Domu Kultury
16.00-18.00 – Koncert DVD – Enej-Woodstock 2011
- Występy zespołów działających przy Centrum Kultury i Promocji  Gminy w Barczewie
oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej
18.00-19.00 – Aukcja WOŚP
19.00  – Światełko Do Nieba

Gmina Biskupiec
Od godz. 9 do 13.30 około setka młodych wolontariuszy będzie prowadzić kwestę na ulicach Biskupca. Mniej więcej o godz. 12.30 zaplanowano wspólne pamiątkowe zdjęcie wolontariuszy i mieszkańców Biskupca przy fontannie na Placu Wolności. Dalsze wydarzenia będą się odbywać w Biskupieckim Domu Kultury przy ul. Matejki. Start o godz. 15. Na scenie wystąpią przedszkolaki z całej gminy, dzieci z SP2 i SP 3 w Biskupcu oraz zespoły z gimnazjum publicznego i katolickiego. Atrakcyjnych ewolucji na pewno nie zabraknie w trakcie występu freerunnerów z formacji BC3RUN. Na scenie zarymują też hiphopowcy ze składu SFD. Występy artystyczne będą przeplatane licznymi licytacjami z atrakcyjnymi przedmiotami. Organizatorzy zapraszają też do kawiarenki ze słodkościami i napojami. O godz. 20 na parkingu przed BDK odbędzie się tradycyjne „Światełko do nieba".

Gmina Dobre Miasto
Centrum i główny sztab XX Finału będzie się mieścił w Centrum Kultury w Dobrym Mieście przy ul. Olsztyńskiej 2. Finałowa impreza rozpocznie się o godz. 14. W programie koncerty muzyczne, loteria fantowa, licytacje i konkursy. Na ulicach miasta będzie odbywać się także kwesta uliczna.

Gmina Dywity
Orkiestra zagra 8 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach w godzinach 15-18 pod hasłem „Bajkowa Orkiestra Serc". W programie: „Zielony kapturek" – przedstawienie zrealizowane przez rodziców dzieci z Samorządowego Przedszkola w Dywitach i „Bajkowe Muzykowanie" w wykonaniu dzieciaków z Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach. Do zabaw po warmińsku zaprosi nas zaś grupa obrzędowa „Kłobuki" ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie. W Orkiestrze Serc zagra grupa instrumentalno-muzykująca GOK-u, a w tanecznych rytmach zaprezentują się: „Dance Nation" i „Just Dance" – podopieczne Agaty Nideraus. Najmłodszych mieszkańców zaprosimy do bajkowego kącika plastycznego „Fiku miku na patyku". Z Czerwonym Kapturkiem można będzie trafić do celu, a nagrodą będą pluszaki. W trakcie Orkiestry jak zwykle będzie można zdobyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i dowiedzieć się, jak zadbać o swój kręgosłup od specjalistów Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Na kawę i ciastko zapraszamy do „Orkiestrowej Kawiarenki", a tradycyjnie dary do puszek zbierać będzie Wielopoziomowa 34 Drużyna Harcerska „Antidotum" im. Marii Zientary-Malewskiej. Chętnych do przekazania darów do licytacji zapraszamy do kontaktu z GOK – tel. (89) 5120-123.

Gmina Gietrzwałd
Jak co roku wielki finał gminny będzie się odbywał w Wiejskim Domu Kultury w Biesalu. Start o godz. 16, a w programie m.in. występy artystyczne, aukcje obrazów, wyrobów rękodzielniczych, koszulek, gadżetów od znanych sportowców, kiermasz ciast, światełko do nieba.

Gmina Jeziorany
Jeziorański wielki finał odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. W programie m.in. występy dzieci i młodzieży z całej gminy Jeziorany, występ zespołu wokalnego MALWA, loteria fantowa, kawiarenka z wypiekami domowymi i specjałami OSiR-owskiej kuchni, atrakcyjne licytacje i aukcje, wolontariusze z puszkami i serduszkami, DJ Józek – gra, śpiewa, człowiek orkiestra, gwiazda wieczoru: Apolinary Polek – śpiew, gitara akustyczna, harmonijka ustna. Repertuar to akustyczne, czasem nastrojowe, nieraz bardziej drapieżne utwory z elementami bluesa, folku i folk-rocka. Oprócz piosenek autorskich są to przekłady piosenek Boba Dylana,Leonarda Cohena, Bruce'a Springsteena i innych anglojęzycznych autorów. O godz. 20 tradycyjne „Światełko do nieba". Prowadzenie imprezy: Zbigniew Czabrycki. Jeżeli masz pomysł na uatrakcyjnienie finału – dzwoń 89 7182581, 668123510, jeziorański sztab WOŚP czeka właśnie na ciebie! Jeżeli chcesz pomóc w organizacji finału – przynieś fanty na loterię, upieczone ciasto do kawiarenki, niespotykany przedmiot na licytację – to będzie Twoja cegiełka, a my na pewno dobrze ją spożytkujemy.

Gmina Jonkowo
Wielki Finał rozpocznie się w Jonkowie już w sobotę 7 stycznia. Zbiórka dla dzieci i kobiet ciężarnych będzie prowadzona w czasie trwania Zimowej Ligi Orlika. Z kolei w niedzielę 8 stycznia od rana na terenie wszystkich miejscowości gminy prowadzona będzie kwesta, w którą zaangażowało się wielu wolontariuszy. Pomagać będą niezawodni strażacy. Kwesta będzie przeprowadzona także w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach.

Gmina Olsztynek
Na finał zaprasza sztab XX Finału z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku. Granie dla potrzebujących zacznie się już 6 stycznia od rozgrywek piłkarskich w hali sportowej gimnazjum (godz. 17 – wstęp 2 zł). W sobotę 7 stycznia od godz. 18 zacznie się „Rockowa jazda" w kinie Grunwald. Zagrają: ADHD, 2+2, Spam z Olsztynka, Noxx z Ostródy, D'Dorsh z Olsztyna i Burning Ice z Olsztynka. Wstęp na koncert 3 zł, a dochód zostanie przekazany na WOŚP. W niedzielę wielkie kwestowanie na ulicach Olsztynka rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 18. Właśnie na godz. 18 zaplanowano „Orkiestrowy koncert kolęd" w Salonie Wystawowym Muzeum Budownictwa Ludowego (wstęp 5 zł). O godz. 20 na rynku olsztyneckim rozbłyśnie „Światełko do nieba".

_

Gmina Purda
XX Finał WOŚP w gminie zacznie się już 5 stycznia 2012 roku, gdyż to w tym dniu odbędzie się w Przedszkolu w Purdzie przedstawienie pt. „Stary i Nowy Rok". Także po raz trzeci odbędzie się w dniu 7 stycznia mecz piłki nożnej pomiędzy Radą Gminy Purda a Radą Powiatu w Olsztynie. Jak na razie bilans spotkań jest remisowy, więc ten mecz pokaże, kto najlepiej z radnych umie kopać piłkę. No i 8 styczeń 2012 roku – Wielki Finał WOŚP. Po raz pierwszy w gminie finał odbędzie się w trzech miejscowościach – Purda, Klewki, Prejłowo. W każdej z tych miejscowości znaleźli się ludzie, którzy poprzez organizację finału chcą jeszcze bardziej wspomóc fundację Jurka Owsiaka zbierając dodatkowe pieniądze organizują sprzedaże rękodzieła, aukcje, pokazy, koncerty.
Finał w Purdzie odbędzie się w Remizie Strażackiej OSP Purda w niedzielę 8 stycznia. Planowany czas trwania imprezy od godz. 12 – 20. Finał rozpocznie szef XX Finału WOŚP na terenie gminy Purda Piotr Duda. Także od tej godziny zacznie się sprzedawanie losów w małej loterii fantowej – główna nagroda to odkurzacz Zelmer. W czasie trwania zabawy będzie można się posilić ciepłym posiłkiem, zjeść ciasto, wypić herbatę, kawę. Na zewnątrz będzie rozstawiona duża trampolina do skakania oraz będzie można spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka. Od godz. 13  zaczną się występy zaproszonych gości m.in. zespół rockowy z Olsztyna, zespół country ze szkoły językowej w Olsztynie, występ Koła Gospodyń Wiejskich „Szczęściary" ze Szczęsna, występ podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Marcinkowa, oraz występy indywidualne mieszkańców. W czasie przerw będą trwały licytacje przedmiotów podarowanych nam przez sponsorów, artystów m.in. Rubinowe Serce Purdy  - statuetka z logo gminy wraz z wklejonym sercem, zaproszenie na kurs tańca towarzyskiego dla początkujących w Szkole Tańca Pavlović, obrazy, książki, rękodzieła, koszulka z podpisem Norbiego, gadżety związane z orkiestrą, kosz słodyczy, piernikowy domek, szklana rzeźba anioła, bezprzewodowa klawiatura oraz wiele innych ciekawych rzeczy – wszystko do obejrzenia na stronie http://www.purda.pl/ oraz http://www.klebarkwielki.pl/.
Odbęda się również pokazy pierwszej pomocy przeprowadzone przez OSP Purda. Z kolei o godz. 20 – światełko do nieba – pokaz sztucznych ogni. 
Finał Prejłowo - finał odbywać się będzie w sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum od godz. 14. W programie m.in. oprawa muzyczna zespół „Don Rutello", występy wokalne, pokaz tańca towarzyskiego – klub „Muza" Olsztyn, pokaz zespołu dziewczęcego „Komety" – Zgniłocha. W czasie licytacji będzie można wygrać kurs tańca w szkole Pavlovic, obrazy, liczne rękodzieła wykonane przez mieszkańców. Miejscowe gospodynie przygotują tez pyszny poczęstunek.
Finał Klewki – na finał do Domu Kultury w Klewkach od godz. 12 zaprasza stowarzyszenie  kultury  i  sportu  „Wigor". W programie  imprezy: grupa  kolędująca – SP Szczęsne, pokaz  tańca  towarzyskiego – klub „Muza" Olsztyn, chór „Legenda" – Stawiguda, Jasełka Bożonarodzeniowe – przedszkole „Jarzębinki" Klewki, występ  ŚDS Dom  św.  Mikołaja  -  Klebark  Wielki, występ  koła  gospodyń  wiejskich  „Szczęściary"- Szczęsne, chór – Klewki, bractwo rycerskie Zamku Olsztyn, pokazy taneczne gości z Sząbruka, występ członków ośrodka inicjatyw kulturalnych – Klebark Wielki, pokaz  taneczny breakdance – Sząbruk, pokaz zespołu dziewczęcego „Komety" – Zgniłocha. W trakcie imprezy przeprowadzane będą liczne aukcje m.in. karykatura Tomasza Adamka z autografem, album – Historia Olimpiad podarowany przez Jagnę Marczułajtis, koszulka z autografem Adriana Mierzejewskiego, obrazy, liczne rękodzieła oraz prace wykonane przez dzieci.

Gmina Stawiguda
Już od rana 8 stycznia będzie można spotkać we wszystkich miejscowościach 38 wolontariuszy z puszkami. Tradycyjnie w kilku miejscowościach odbędą się imprezy towarzyszące, na których nie zabraknie występów artystycznych, min. chórów „Konsonans" z Tomaszkowa i „Legendy" ze Stawigudy, kapeli „Kosejder", „Teatru Prawie Dorosłego" z Bartąga, prezentacji w wykonaniu dzieci ze szkół i placówek kulturalnych,  kawiarenek, wielką niespodzianką gminnego finału w Stawigudzie będzie koncert kwartetu harmonijek ustnych „Underground Harmonijki Conspira Silver Band" z Olsztyna sprzedaży ciast, sklepików WOŚP, aukcji podarowanych gadżetów i wielu innych atrakcji. Oczywiście 100 procent uzbieranych funduszy trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do hali Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie od 15.00 do 19.00, Świetlicy w Bartągu 10.00- 15.00, Świetlicy w Tomaszkowie 16.00- 19.00 i Świetlicy w Rusi.

image_pdfimage_print
04 / 01 / 2012

Zobacz również:

geoportal_m

PKZ_2

99_locek_strategia

98_banerek-rodzina

PKZ_2

projekty-unijne

inwestycje powiatu
psd_klocek

u_pracy

RSO

nieodplatna_pomoc

PKZ_2

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji