Wigilijny Bieg na 6 Łap


Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej akcji w ramach „Biegu na 6 łap”. W sobotę 19 grudnia 2015 r. o godz. 10:00 miłośnicy czworonogów spotkają się w Schronisku dla zwierząt przy ul. Turystycznej 2 w Olsztynie.

Najważniejszy cel to, oczywiście, zadbanie o to, żeby podopieczni schroniska mogli się wybiegać i mieć kontakt z człowiekiem. Jak mówi pomysłodawczyni akcji, Monika Dąbrowska, atrakcji będzie wiele. – Plan jest następujący: startujemy o godz. 10:00. Szalejemy na 7-kilometrowej trasie – tempo i odcinek są dowolne. Chodzi o to, że właśnie na takiej długości droga będzie oznakowana, aby nikt nam się w lesie nie zagubił. A po powrocie padamy sobie w ramiona, całujemy rumiane poliki i życzymy ,,Wesołych Świąt”! – namawia organizatorka.

W akcji mogą wziąć udział całe rodziny. Dzieci mogą też zostać w sali edukacyjnej schroniska, gdzie odbywać się będą animacje, czyli rysowanie i robienie choinek. Na uczestników czeka kawa, herbata, ciasto i dyplomy.

W trakcie spotkania prowadzona też będzie sprzedaż cegiełek na diagnostykę i leczenie psa husky Belfra, który został znaleziony pod jedną z olsztyńskich podstawówek, gdzie był dokarmiany przez dzieci. Trafił do schroniska na rok, ubiegłej zimy zachorował. Obecnie przebywa w domu tymczasowym, opiekunowie nie tracą nadziei na znalezienie mu stałego miejsca. Tymczasem potrzebne są środki na leczenie psa.
Jeśli mają Państwo wolną złotówkę w portfelu, będzie wspaniale, jeśli ofiarujecie ją właśnie na rzecz tego cudownego psiaka – zachęca Monika Dąbrowska.

Więcej o psie można przeczytać tu: Historia Belfra.