W Barczewie rozdano tytuły


Julian Tuwim powiedział, że „sukces to coś, czego przyjaciele ci nigdy nie wybaczą”. Być może w niektórych przypadkach ta sentencja znajdzie uzasadnienie, w przypadku laureatów corocznego konkursu „Anioły Sukcesu” i „Barczewianin Roku” jest akurat na odwrót. 19 marca wybrani mieszkańcy miasta i gminy Barczewo zostali nagrodzeni statuetkami i honorowymi dyplomami.

Organizatorem konkursu „Anioły Sukcesu” jest Rada Miejska w Barczewie, która przyznała cztery statuetki. W kategorii sport i turystyka laureatem został Patryk Szwaradzki, w kategorii wolontariat i filantropia – Bogumiła Silska, w kategorii przedsiębiorczość – Małgorzata i Mariusz Czeszejko-Sochaccy, właściciele ośrodka Zalesie Mazury Active SPA, natomiast w kategorii promocja miasta i gminy – Ewa Mrozowska, inicjatorka corocznego „Przystanku donikąd”, odbywającego się w Mokinach.

Honorowe dyplomy otrzymali: w kategorii kultura i oświata – Agnieszka Markowicz oraz Jan Marcin Malinowski,  w kategorii sport i turystyka – Rozalia Wojszel, w kategorii wolontariat i filantropia – Natalia Szymczak, w kategorii przedsiębiorczość – Irena i Mariuszow Szczepańscy, właściciele ośrodka „Stary Folwark” w Tumianach, którzy pochwalili się swoimi osiągnięciami na arenie regionalnej. Wyróżnione zostały też dwa stowarzyszenia: „Stowarzyszenie Wędkarskie Jeziora Linowskiego” otrzymało dyplom w kategorii rolnictwo, agroturystyka i ochrona środowiska, natomiast „Wspólne Wójtowo” – w kategorii promocja miasta i gminy. Zalesie Mazury Active SPA otrzymało także dyplom „Jesteśmy w Cittaslow”.

Za przygotowanie i poprowadzenie drugiej części uroczystości, podczas której wręczono statuetkę Barczewianina Roku, odpowiadało Centrum Kultury i Promocji Gminy w Barczewie. W tym roku kapituła konkursu nagrodziła tytułem Annę Rok, plastyczkę i ilustratorkę książek, a jednocześnie kierownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie i zdobywczyni tytułu „Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2013”.

Uczestnicy uroczystości mogli również wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. Wystąpili: Adam Polubiński, Rafał Majek, Justyna Dąbrowska i Alicja Jara.

Joanna Truszkowska
Centrum Kultury i Promocji Gminy w Barczewie

fot. Władysław Katarzyński, barczewo.wm.pl