Teatr Lalek Igraszka


Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w środę 12 grudnia na spektakl Teatru lalek Igraszka „Wars i Sawa”.

Dawno temu, nad Wisłą żył zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, ale najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała w tej krainie również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej. Pewnego razu stanęła w obronie skrzydlatych przyjaciół i czarodziej zamienił ją w syrenę. Nieopodal żył również rybak Wars, który na swej pierwszej wyprawie złowił Suma, darował mu jednak życie, w zamian dowiedział się od niego o zniewolonej dziewczynie. Wars musi dopłynąć do Wiklinowej Wyspy, gdzie poznaje Wietrznego Ptaka, ten niezwykły kompan pomaga mu pokonać potwora i oswobodzić Sawę. W legendzie o powstaniu Warszawy występują piękne lalki teatralne, a historia opowiadana jest z wykorzystaniem licznych piosenek i dźwięków, które pozwolą zagłębić się dzieciom w świat prastarej baśni. Spektakl jest zrealizowany w formie klasycznego teatru lalek, jednak w świat baśni wprowadza dzieci postać narratora, który jest w żywym planie.

Przedsprzedaż biletów w cenie 10 zł w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godzinach 9:00 – 17:00 z wyjątkiem środy w godz. 7:00 – 15:00 .

Kino Przyjaźń w Dobrym Mieście, ul. Olsztyńska 2, godz. 9:30 i 10:45.