Stan epidemiologiczny w powiecie na 14.05.2020 godz. 9:00


Podajemy stan epidemiologiczny w powiecie olsztyńskim na 14.05.2020 godz. 9:00.

 

Przypominamy, że od przyszłego poniedziałku (18.05.) otwarte będą zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje i kawiarnie. Ministerstwo Rozwoju, w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz przedstawicielami branż i ekspertami, przygotowało wytyczne, które określają, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć usługi branży beauty i gastronomiczne oraz z nich korzystać w okresie epidemii koronawirusa w Polsce. Szczegółowe wytyczne: kliknij.

18 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczyna powrót do stacjonarnego funkcjonowania szkół, wybranych placówek oświatowych, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i uczniami posiadającymi orzeczenie. Przywraca też możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkolnictwie branżowym. Szczegóły: kliknij.

Rusza również III etap odmrażania sportu, który zakłada otwarcie sal i hal. Z infrastruktury o charakterze otwartym będzie mogło skorzystać więcej osób niż dotychczas. Szczegółowe wytyczne Ministerstwa Sportu: kliknij.

Od poniedziałku będzie można wznowić seanse w kinach samochodowych, a także prace w instytucjach kultury i na uczelniach artystycznych. Szczegóły na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: kliknij.

14 maja 2020 godz 9