Spotkanie autorskie z Joanną Żamejć


Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku zaprasza we wtorek 6 czerwca na spotkanie autorskie z Joanną Żamejć, które połączone będzie z promocją jej książki „Nawrócenie wiedźmy”. Jest to magiczno-historyczna powieść z czasów pruskich.

Sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Olsztynku, godz. 17:00, wstęp wolny.
Książka „Nawrócenie wiedźmy …” dostępna jest do wypożyczenia w bibliotece. Można będzie ją również nabyć podczas spotkania (25 zł).

Opis:

Rok 1348. Ziemie pruskie. Krzyżacy podbijają kolejne tereny należące do plemion bałtyjskich, bezwzględnie niszcząc ich kulturę i zakładając na zdobytych terenach nowe grody.

Auszra, młoda, litewska ragana, posiadająca niezwykłą moc uzdrawiania, spotyka  na swej drodze Namira, wprawnego myśliwego, syna polskiego kmiecia, dla którego las jest drugim domem. Ich losy łączą się, stając się głównym wątkiem tej historyczno-magicznej opowieści. Nie są to jednak jedyni bohaterowie książki. Tłem akcji jest budowa grodu Allenstein nad rzeką Alną, czyli obecnego Olsztyna. Mieszkańcy grodu: Jan z Łajs, ksiądz Piotr, Mareike, Margrit, Miłka oraz Georg, a także znani z kart historii: wielki mistrz zakonu krzyżackiego Winrych von Kniprode, biskup warmiński Jan z Miśni i kanonik kapituły warmińskiej we Fromborku Jan Stryprock, to postacie niezwykle barwne i skrywające niejedną tajemnicę.

„Nawrócenie wiedźmy” to opowieść o odkrywaniu drzemiącego w człowieku potencjału, o poświęceniu i pokorze, o potrzebie akceptacji i zrozumienia, a także o sile miłości i przyjaźni przekraczającej wszelkie granice.

Czy świat chrześcijański i pogański mogą istnieć obok siebie? Jaką cenę trzeba zapłacić, aby uchronić swoje dziedzictwo?

Książka Joanny Żamejć „Nawrócenie wiedźmy” jest debiutem wydawniczym autorki.