Spotkania wokalne „Kamerton” powróciły do Stawigudy


Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza ponownie na ósmą już edycję_ festiwalu „Kamerton", który odbędzie się w dniach 26-27 marca. Początki „Kamertonu" sięgają połowy lat 90-tych, kiedy to odbyła się jego pierwsza edycja. Wyłowił on wiele talentów, które później zdobywały laury na konkursach i festiwalach w województwie i kraju.

Dobitnym przykładem jest Ania Binkul, która jako uczennica Szkoły Podstawowej w Gryźlinach była jego laureatką, następnie przez wiele lat uczęszczała na zajęcia Studia Piosenki w GOK Stawiguda. Po kilku latach rozbratu z muzyką w roku 2009 zakwalifikowała się do finału programu TVP2 „Szansa na sukces, w którym gwiazdą była Kasia Kowalska. Brawurowe wykonanie przeboju „Pieprz i sól" dało jej zwycięstwo i przepustkę do udziału w corocznym finale programu, który odbył się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury w Warszawie. W bieżącym roku spróbowała swoich sił ponownie i zakwalifikowała się do finału tego samego programu – tym razem będzie wykonywała piosenkę z repertuaru Kasi Nosowskiej – emisja w kwietniu  na antenie TVP2 – oglądajcie i dopingujcie lokalną gwiazdę.
Festiwal rozgrywany jest w następujących kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I- III, klasy IV- VI i gimnazjum. Pierwsza kategoria nie jest oceniana, w pozostałych komisja przyznaje trzy pierwsze miejsca. Od kilku lat z imprezy gminnej „Kamerton" przekształcił się w międzygminną. W tym roku będziemy mogli posłuchać wykonawców z: Przedszkoli z Bartąga, Gryźlin i Stawigudy, Świetlic z Tomaszkowa, Bartąga, Szkół Podstawowych z Sząbruka, Stawigudy, nr 101 z Olsztyna, MDK z Olsztynka, OIK z Klebarka Wielkiego, Gimnazjum nr 101 w Olsztynie, Stawigudzie i GOK w Stawigudzie.
- Ze względu na duża ilość zgłoszonych wokalistów (około 60-ciu) prezentacje rozłożyliśmy na dwa dni: w poniedziałek 26 marca o godz. 9.30 zaśpiewają dzieci w wieku przedszkolnym i gimnazjaliści, a we wtorek o tej samej godzinie zaprezentują się dzieci z klas I- III i IV- VI – informuje Witold Lubowiecki, dyrektor GOK w Stawigudzie. – Wstęp dla wszystkich wolny, dlatego zapraszamy serdecznie do obejrzenia tej wspaniałej imprezy.