Seniorzy z nowym WIGOREM


Dzienny Dom Senior-WIGOR w Biskupcu został uroczyście otwarty. Warta ponad 190 tys. zł inwestycja powstała dzięki środkom zewnętrznym.

Do tej pory w budynku przy al. Niepodległości 4 mieścił się Dom Dziennego Pobytu. W czwartek 23 lutego oficjalnie po remoncie został otworzony tu Dzienny Dom Senior-WIGOR. Powstał dzięki pozyskaniu środków pochodzących z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior-WIGOR” na lata 2015–2020. Dofinansowanie sięgnęło ponad 150 tys. zł. Gmina Biskupiec wyłożyła na ten cel niecałe 40 tys. zł.

Seniorzy zyskali nie tylko nowo wyremontowane pomieszczenia, ale także nowe wyposażenie. Pojawiły się tu nowe stoły, krzesła, szafy, kuchnie wyposażone w nowoczesny sprzęt agd, sala do odpoczynku czy do zajęć ruchowych, ze sprzętami dostosowanymi do potrzeb i możliwości osób starszych. – Będziemy piec ciasta na wszystkie wydarzenia w naszej gminie – cieszyły się seniorki.
Kierownik placówki, Agnieszka Włodkowska-Zegarowicz, która na co dzień spotyka się z seniorami podkreślała, że nowa przestrzeń tchnęła w wielu z nich nowe siły. – Nowoczesne i przytulne wnętrza sprawiają, że przyjemniej w nich się spotykać, pracować i uczyć – mówiła.

Podczas otwarcia nie obyło się bez niespodzianek. Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski poinformował, że gmina będzie się starała o kolejne środki z nowego rządowego programu „Senior+”, tym razem na organizację zajęć dedykowanych specjalnie dla osób starszych. – Staramy się jak najbardziej uatrakcyjnić czas, który tu spędzanie. Chcemy byście chętnie tu wracali, czuli się tu dobrze… najlepiej! – powiedział burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.