Rusza Młodzieżowy Festiwal Filmowy w Olsztynku


Cisza na planie. Akcja!” W Olsztynku po raz czwarty odbędzie się Młodzieżowy Festiwal Filmowy Moja przestrzeń. Czy młodzież ponownie udowodni, że najlepsze scenariusze pisze życie?

Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności filmowej z wykorzystaniem kamery, czy nawet telefonu komórkowego. W ubiegłym roku konkurs odbywał się w dwóch kategoriach – na film i produkcje spotu. W pierwszej konkurencji wpłynęło ponad 40 filmów z całej Polski, a w drugiej (konkurs pn. Jeszcze nie jest za późno) – kilkanaście spotów. W tegorocznej edycji organizatorzy ponownie ogłaszają dwa konkursy. – Przedmiotem konkursu filmowego są krótkie filmy (do 10 minut), w dowolnej konwencji, inspirowane otaczającą rzeczywistością, na dowolny temat. Natomiast tematem konkursu na spot telewizyjny (do 30 sekund) są zagrożenia, przed jakimi stoi człowiek – mówi Magdalena Rudnicka, opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Olsztynku

Konkursy filmowe są częścią Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń, w ramach którego w Pracowni Filmoteki Szkolnej, działającej przy Zespole Szkół w Olsztynku oraz Kinie Grunwald, odbywają się spotkania z twórcami, projekcje filmów konkursowych i pozakonkursowych. Zwieńczeniem Festiwalu będzie Gala w Kinie Grunwald w Olsztynku. Dopiero wtedy poznamy najlepsze tegoroczne filmy, które można zgłaszać do 19 października 2016 roku.

Regulamin Konkursu oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.zamek.edu.pl.

Festiwal organizowany jest w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Filmowego. Organizatorami Festiwalu są: Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy Zespole Szkół w Olsztynku, Młodzieżowa Rada Miejska w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku.  Patronami Festiwalu są: Starosta Olsztyński, Burmistrz Miasta Olsztynek; patronami medialnymi – TVP3 Olsztyn i Gazeta Olsztyńska.