Rocznica Głotowa i pielgrzymka strażaków-ochotników

15.05.2014
Kalwaria Warmińska w Głotowie będzie obchodzić w sobotę 17 maja 120 rocznicę poświęcenia. Z tej okazji zaplanowano konferencję historyczną, ale także VIII Powiatową Pielgrzymkę Strażaków Ochotników Powiatu Olsztyńskiego. Powiat jest współorganizatorem dorocznego spotkania strażaków.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie ma przyjemność zaprosić na VIII Spotkanie Strażaków Ochotników Powiatu Olsztyńskiego w Hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II. Spotkanie odbędzie się w Głotowie 17 maja 2014 roku. Uroczysta zbiórka przed kościołem rozpocznie się o godz. 12:30, a o godz. 13:00 ks. Abp senior Edmund Piszcz odprawi Mszę Świętą. Druhowie będą modlili się przy stacjach Drogi Krzyżowej oraz złożą kwiaty pod Krzyżem Papieskim. Coroczne spotkania strażaków ochotników w Głotowie to okazja do modlitewnego podziękowania za miniony rok służby. Strażacy zawierzają też swoje bezpieczeństwo Świętemu Janowi Pawłowi II. Tegoroczne spotkanie zbiega się ze 120 rocznicą poświęcenia Kalwarii Warmińskiej. Z tej okazji wcześniej (od godz. 10:00) w sanktuarium odbędzie się konferencja historyczna – „120 lat Kalwarii Warmińskiej”. W uroczystościach weźmie udział m.in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Olsztynie, starosta olsztyński Mirosław Pampuch.