Purda Rally


W minioną niedzielę 12 sierpnia 2018 r. zainaugurowano ściganie się po szutrach w Gminie Purda. Po wielu latach przerwy miłośnicy rajdów samochodowych mieli okazję podziwiać i dopingować kierowców ścigających się po malowniczych zakątkach gminy.

Organizatorem imprezy był Olsztyński Klub Rajdowy, a honorowy patronat nad wydarzeniem Purda Rally objął wójt Gminy Purda Piotr Płoski, który na zakończenie imprezy wręczył zwycięzcom trofea. Bazą rajdu była Purda, gdzie usytuowane było biuro rajdu i przebiegła Ceremonia Mety. Natomiast Park Serwisowy był zlokalizowany w Marcinkowie.

Tegoroczny „Purda Rally” miał dwa OSy, jeden odcinek specjalny przebiegał w kultowym Groszkowie (3,85 km), a drugi w Prejłowie (3,57 km) po luźnych nawierzchniach, tak uwielbianych przez kierowców rajdowych. Choć trasy były techniczne i wymagające to nie zabrakło odcinków, na których można było osiągnąć spore prędkości. Wyniki zawodów znajdują się na stronach specjalnie stworzonej na potrzeby rajdu: link1 i link2.

Odcinki Specjalne (OS) cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców gminy jaki i przybyłych gości. Rajd był bardzo widowiskowy i zebrał bardzo pochlebne opinie wśród kierowców, którzy chwalili organizację i trasy oraz kibiców.

Wszystko to dobrze rokuje na przyszłość. Być może Purda Rally stanie się firmową imprezą Gminy Purda.