Przyjaciele z Bramsche w powiecie


Gmina Biskupiec zorganizowała pobyt trzydziestu przedstawicieli niemieckiego miasta partnerskiego Bramsche. We wtorek 10 lipca przyjaciele z Niemiec odwiedzili olsztyńskie starostwo. Mirosław Pampuch, starosta olsztyński oficjalnie przywitał gości, przybliżył zadania realizowane przez Powiat Olsztyński i wyjaśnił zawiłości administracji samorządowej.

_

Starosta przede wszystkim skupił się jednak na problemach energii odnawialnej, jej źródłach i wykorzystaniu. Goście dzielili się własnymi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Partnerstwo Biskupca i Bramsche to nie jedyne nawiązane między gminami powiatów Olsztyńskiego i Osnabruck.
- Długoletnia przyjaźń pomiędzy Powiatem Olsztyńskim i Powiatem Osnabruck zaowocowała dziesięcioma partnerstwami gminnymi, a także współpracą szkół, policjantów, strażaków i innych jednostek – mówi starosta Mirosław Pampuch. Wizyta przedstawicieli Bramsche w Biskupcu i powiecie jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Biskupieckiej Federacji Sportu, LZS Biskupiec i Starostwu Powiatowemu w Olsztynie. W programie zaplanowano także zwiedzanie najciekawszych miejsc Warmii i Mazur, m.in. rejs unikatowym Kanałem Ostródzko-Elbląskim.
Michalina Wołodźko