Poznaj owce i kozy w skansenie


„Żywa wystawa” owiec i kóz, historia chowu i hodowli, pokazy pasterstwa, strzyżenia owiec oraz obróbki wełny, to tylko niektóre z atrakcji jakie odbędą się w niedzielę 27 sierpnia z okazji zakończenia wakacji w skansenie w Olsztynku.

Odwiedzający muzeum po raz kolejny zostaną wprowadzeni w świat zwierząt gospodarskich żyjących na terenie Parku Etnograficznego. Tym razem tematem przewodnim podczas imprezy „Zadbaj o mnie a ja Cię nakarmię i ubiorę” będą owce i kozy, dzięki którym mamy na co dzień produkty nabiałowe oraz odzież. W programie imprezy zaplanowano tematyczną wystawę „Kto ma owce, ten ma co chce ze zbiorów muzeum”, pokazy strzyżenia owiec i obróbki wełny oraz pracy psów pasterskich z owcami, a także inne psie sztuczki. Wydarzenie będzie przyjazne dzieciom, dla których przygotowano gry i zabawy oraz oprowadzanie na kucykach w siodle.

Muzeum w Olsztynku zajmuje się hodowlą owiec wrzosówek i owiec rasy Skudde. Ta ostatnia jest pierwotną rasą z Mazur, znaną i utrzymywaną już w XIII wieku na terenie ówczesnych ziem pruskich.

Plakat