Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

460 uczniów wzięło udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów, którego finał odbył się 27 kwietnia w Barczewie. Zwycięzcami zostali przedstawiciele Szkoły Podstawowej we Franknowie i Publicznego Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie. Zawody zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie i Gmina Barczewo.

Ideą turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. - Chodzi o popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, promocję roweru jako środka zarówno transportu, jak i sportu, czy rekreacji - mówi Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z zadaniami w teście teoretycznym obejmującym zagadnienia z zakresu m.in. zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych. Konkurencja praktyczna obejmowała z kolei jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Jak się okazało, w kategorii wiekowej I najwyższe wyniki uzyskali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej we Franknowie: Szymon Trzciński, Jakub Tyrkin, Wiktoria Matuszów i Magdalena Barcz. Wśród gimnazjalistów najlepsza była drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie, w składzie: Adam Zieliński, Rafał Wiktorowski, Dominika Hadziewicz.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za udział w finale wojewódzkim!