Powiatowe Święto Niepodległości


Premiera pieśni patriotycznych Feliksa Nowowiejskiego „Zjednoczona Polska” z opusu 38 w wykonaniu Akademickiego Chóru „Bel Canto” , a także wspólne śpiewanie pieśni narodowych – tak będzie wyglądać Wigilia Święta Niepodległości, która odbędzie się w sobotę 10 listopada o godz. 18 w Galerii Sztuki „Synagoga” w Barczewie.

_

Organizatorami pierwszego w historii Powiatowego Święta Niepodległości są barczewski oddział Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” i Starostwo Powiatowe w Olsztynie. W programie wydarzenia znajdują się m.in. premiera pieśni patriotycznych Feliksa Nowowiejskiego „Zjednoczona Polska” z opusu 38 w wykonaniu Akademickiego Chóru „Bel Canto” Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie (dyrygent dr Jan Poławianiuk), a także wspólne śpiewanie pieśni narodowych pod kierunkiem Janusza Cieplińskiego, dyrektora Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.
- Organizacja Święta Niepodległości o charakterze powiatowym była moim marzeniem – mówi Krystyna Szter, szefowa barczewskiego SKK „Pojezierze”.
W czasie imprezy patriotycznej zaplanowano też promocję płyty chóru Bel Canto „Zjednoczona Polska” Feliksa Nowowiejskiego. Starostwo Powiatowe sfinansowało nagranie płyty.