Powiatowe Kino pod Gwiazdami - przystanek Świątki


Pierwszym przystankiem na trasie objazdowej drugiej edycji Powiatowego Kina pod Gwiazdami były Świątki. Na imprezę zorganizowaną 17 sierpnia przez Powiat Olsztyński przyszło prawie 250 osób. Wśród nich znaleźli się m.in. wicestarosta Andrzej Abako i radna powiatowa Anna Maria Klewiado. Zanim dorośli widzowie obejrzeli film, animatorzy zajęli się najmłodszymi uczestnikami.

W Parku Wiejskim były zabawy z kolorową chustą i piłeczkami, wielkie bańki mydlane i wata cukrowa. Dużym powodzeniem cieszyły się projekcje mobilnego planetarium, które rozstawiło swoją kopułę w sali gimnastycznej tutejszego Zespołu Szkół. Dzieci, które obejrzały projekcje o tematyce astronomicznej, wychodziły z astrolabium z wypiekami na twarzach. Filmy dostosowane były do wieku danej grupy widzów, a tych w sumie było około stu.

Na medal spisali się współorganizatorzy wydarzenia – Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach, która zadbała o poczęstunek na zgodną z tematyką wyświetlanego filmu nutę śródziemnomorską. Oprócz smacznych ciast i sałatek, można było skosztować kolorowych szaszłyków z oliwkami.

Imprezie towarzyszyła wystawa „Pola widzenia książki” Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej w Katowicach.