Powiatowe Kino pod Gwiazdami przegnało chmury


Ani deszczowe chmury, ani zapowiadane burze nie przeszkodziły uczestnikom trzeciej edycji Powiatowego Kina pod Gwiazdami w dobrej zabawie. Na szczęście zła pogoda przeszła bokiem, a filmy na mierzącym prawie 9 x 5 m ekranie obejrzało około 750 osób.

- W poprzednich latach odwiedziliśmy siedem z dwunastu gmin powiatu olsztyńskiego. W tym roku do tego grona dołączyły: Barczewo, Biskupiec z plażą w Rukławkach i Jeziorany. Cieszę się, że na imprezę organizowaną przez Powiat przychodzą całe rodziny. O to nam chodziło, by wspólnie można było spędzić miły, wakacyjny wieczór. Program układamy tak, by coś dla siebie mogli znaleźć zarówno dorośli, nastolatki, jak i maluchy. Po raz kolejny udało nam się namówić do współpracy Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz gminy, które wyznaczyły teren imprezy i przygotowały poczęstunek – mówi starosta Małgorzata Chyziak.

W programie znalazły się pokazy filmów o tematyce astronomicznej, wyświetlane pod kopułą mobilnego planetarium. – Było ekstremalnie! Wydawało mi się, że płynę po lawie – z zachwytem wołała po wyjściu jedna z młodych jezioranek. Najmłodsi próbowali swoich sił m.in. w puszczaniu ogromnych baniek mydlanych oraz zabawie z chustą i kolorowymi piłkami, nieco starsi budowali konstrukcje z klocków. Dzięki makijażom wykonanym przez animatorki z Banana Smile plac zapełnił się postaciami z komiksów Marvela i D.C. Comics. Nie zabrakło zwariowanych zdjęć w fotobudce oraz konkursu na temat bezpieczeństwa, w którym dobre odpowiedzi zostały nagrodzone upominkami. Widzowie, którzy zajęli kolorowe leżaki obejrzeli na wielkim ekranie hollywoodzkie hity: „Kupiliśmy zoo”, „Moja wielka grecka wycieczka” i „Był sobie pies”.

Barczewo, Skarbiec Kultury Europejskiej

 

Rukławki, Słoneczny Brzeg nad jeziorem Dadaj

 

Jeziorany, amfiteatr