Powiat włącza się w bicie rekordu w resuscytacji

15.10.2019

Z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 16 października w Miejskiej Sali Sportowej w Biskupcu (ul. Alei Broni 10) będzie bity rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Udział w akcji organizowanej przez Publiczny Katolicki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kruzach zapowiedziało 12 placówek oświatowo-wychowawczych z gmin Biskupiec i Kolno, które wystawią 8-osobowe grupy swoich przedstawicieli. Celem jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już wśród najmłodszego pokolenia.

Program:

• godz. 11:15 – 12:00
      - rejestracja uczestników
      - powitanie i przemówienia patronów akcji (starosta olsztyński Andrzej Abako, burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, wójt gminy Kolno Piotr Szulc)
      - instruktaż udzielania pierwszej pomocy
      - ZUMBA na rozgrzewkę
      - przerwa na zdrową przekąskę i łyk wody

• godz. 12:00 – 12:30
      - bicie rekordu w resuscytacji

• godz. 12:30
      - taniec zwycięstwa
      - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Widzę, słyszę, ratuję” na wykonanie dwustronnej zakładki do książki, w formie historyjki obrazkowej propagującej umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Gościem honorowym akcji będzie Walter Chełstowski, przedstawiciel WOŚP.