Po drodze na Grunwald zajedź na Dni Olsztynka!


Zawody drwali, koncerty Czarno-Czarnych, Grupy Operacyjnej, Horpyny oraz występ kabaretu Grupa Rafała Kmity i Kulfona z Żabą Moniką – to największe atrakcje Dni Olsztynka, które odbędą się w weekend 10-11 lipca. Zapraszamy do Olsztynka!

_

Historia uroczystych obchodów święta miasta sięga 1989 roku, gdy Dni Olsztynka zostały zorganizowane po raz pierwszy.
- Impreza z roku na rok rozrastała się i była robiona z większym rozmachem – mówi Katarzyna Waluk, szefowa promocji w olsztyneckim Urzędzie Miejskim.
W tym roku święto Olsztynka zapowiada się bardzo ciekawie. Organizatorzy konstruowali program w taki sposób, żeby każdy mógł znaleźć w nim coś ciekawego dla siebie. Tegoroczne Dni Olsztynka odbędą się w najbliższy weekend 10-11 maja. Choć tak naprawdę już w piątek 9 lipca o godz. 16 odbędzie się pierwsza impreza, czyli turniej piłki nożnej dzikich drużyn. W sobotę zabawa zacznie się od południa i potrwa do godziny pierwszej w nocy. Ze względu na trwającą rewitalizację centrum miasta tym razem sobotnie wydarzenia będą się odbywać w Parku Miejskim na Podzamczu. W programie (szczegóły na plakacie obok) m.in. dziecięcy plener malarski, występy Kulfona i Żaby Moniki, Tour de Olsztynek – wyścigi rowerowe najmłodszych, doroczna Parada, koncert orkiestry dętej i bieg o Puchar Olsztynka.
- Do Olsztynka wjedzie też król Władysław Jagiełło, który rzeczywiście wjechał do miasta po bitwie pod Grunwaldem – mówi Katarzyna Waluk. – Burmistrz przekaże królowi klucze do miasta, a ten odda je mieszkańcom Olsztynka.
Na godz. 18 zaplanowany jest koncert hiphopowej Grupy Operacyjnej, o godz. 19 turniej firm budowlanych, a o godz. 20.30 koncert zespołu Czarno-Czarni. Po koncercie pokaz walk rycerskich, sztuczne ognie i dyskoteka ze światowymi przebojami. W niedzielę impreza przeniesie się do Skansenu w Olsztynku (oprócz zawodów wędkarskich na plaży miejskiej o godz. 8). Festyn w skansenie rozpocznie się od godz. 15. W programie m.in. parada tańca, zawody drwali, kabaret Grupa Rafała Kmity (godz. 17.00) i koncert Horpyny o godz. 18.30. Organizatorzy spodziewają się, że w dwudniowym święcie miasta weźmie udział co najmniej kilka tysięcy osób, w tym wielu byłych mieszkańców, którzy już zamawiają noclegi w Olsztynku i okolicach.