Na Mikołajki zorganizowali atrakcje dla dzieci


Bajkowy Mikołaj w EXPO ARENA w Ostródzie to dwudniowe wydarzenie, w którym uczestniczy ponad 10 000 dzieci z rodzicami. Strzelcy z Gietrzwałdu byli tam organizując stoisko i profesjonalną strzelnicę.

Członkowie Jednostki Strzeleckiej 1028 Gietrzwałd nie po raz pierwszy społecznie organizowali dla najmłodszych atrakcje. Tym razem stanęli przed wielkim wyzwaniem utworzenia stoiska na imprezie „Bajkowy Mikołaj”, w nowoczesnym Centrum Targowo – Konferencyjnym EXPO ARENA w Ostródzie. Ponad 50 000 m2 pod dachem może pomieścić setki wystawców i tysiące zwiedzających. „Bajkowy Mikołaj” trwał dwa dni, a strzelnicę i stoisko organizacji z Gietrzwałdu odwiedziło kilka tysięcy osób.

– Zużyliśmy ponad 8 000 jednostek śrutu do broni pneumatycznej – mówił strzelec Wojciech Hertrampf z Biesala. – Promowaliśmy naszą jednostkę z Gietrzwałdu, służbę wojskową oraz sporty strzeleckie.

Strzelectwo jest dyscypliną olimpijską od 1896 roku. W Polsce największe sukcesy w tej dziedzinie sportu odniosła Renata Mauer – Różańska, zdobywając złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. Aby osiągać dobre wyniki należy trenować już od najmłodszych lat. Nasza złota medalistka zaczynała swoje treningi w wieku kilkunastu lat i właśnie dzieci i nastolatkowie wprost oblegali stoisko Strzelców z Gietrzwałdu w dniach 10 – 11 grudnia w Ostródzie.

– Zainteresowanie działalnością Związku Strzeleckiego „Strzelec” i naszą jednostką jest olbrzymie – powiedział Wojciech Gudaczewski, dowódca JS 1028 Gietrzwałd. – Świadczy o tym liczba chętnych do wstąpienia w nasze szeregi. Otrzymujemy też podziękowania za naszą społeczną pracę m.in. od Komendanta WKU Olsztyn i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas „Bajkowego Mikołaja” dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni, zajęć z animatorami, były stoiska 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, Policji, Straży Pożarnej, JS 1028 Gietrzwałd, Klubu Motocyklowego, Miasta Ostródy a także punkty handlowe i gastronomiczne, koncerty, pokazy tańca, turnieje szachowe, gry i zabawy.

– Najcenniejszym podziękowaniem za nasz udział były uśmiechnięte buzie najmłodszych i ich rodziców – dodał sekcyjny Paweł Kot z Jednostki Strzeleckiej z Gietrzwałdu.