Konkurs "Moja mała ojczyzna"


W poniedziałek 7 kwietnia w powiatowym Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach przeprowadzony został powiatowy konkurs „Moja mała ojczyzna”. Wzięło w nim udział 13 szkół: 7 gimnazjalnych i 5 ponadgimnazjalnych. Ogółem przedstawiono dwadzieścia dwie prezentacje multimedialne.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie, II miejsce zajęło gimnazjum w Lubominie, III miejsce zajęła prezentacja ucznia szkoły w Jonkowie. Przyznano również dwa wyróżnienia: dla uczniów gimnazjum w Kraszewie i w Purdzie. Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęły ex aequo Zespół Szkół w Dobrym Mieście i Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach, II miejsce przyznano prezentacji z Zespołu Szkół w Jagarzewie, a III uczniom z Zespołu Szkół i Palcówek w Lidzbarku Warmińskim. Wyróżnieniami zostały nagrodzone prezentacje z Zespołu Szkół i Placówek w Lidzbarku Warmińskim i Zespołu Szkół Zawodowych CKU w Ornecie.
Puchar i nagrody ufundowały: Powiat Olsztyński, Rada Rodziców i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Przebieg konkursu osłodziły pyszne ciasta przygotowane przez uczniów i rodziców szkoły. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSC07133