Karatecy ASW Jonkowo na Mistrzostwach Karate


W miniony weekend 18-19 maja 2019 r. we Wrocławiu odbyły się 33 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Udział w turnieju wzięło 730 najlepszych zawodników z 27 krajów Europy oraz Rosji, Iranu i Izraela. W zawodach udział wzięła światowa czołówka karateków, z aktualnymi mistrzami świata i Europy.

Gminę Jonkowo, region i Polskę reprezentowało dwoje zawodników Akademii Sztuk Walki Jonkowo: Michalina Leszek i Filip Zakrzewski. Walki stały na bardzo wysokim poziomie i na zawodników czekało bardzo trudne zadanie i nie lada wyzwanie. Ten dzień nie należał do zawodników ASW Jonkowo. Przegrali swoje pierwsze walki. W obu przypadkach ich rywalami byli Rosjanie.

– Zawodnicy z Jonkowa pomimo odniesionych porażek pokazali na macie wielkiego ducha walki, bo dali z siebie wszystko i zostawili serce na macie, za co należy im się uznanie. Przeciwnicy tym razem byli poza zasięgiem dla wszystkich pozostałych rywali, nad którymi górowali siłą fizyczną i umiejętnościami. Udział w tak ważnej imprezie sportowej pozwolił zdobyć bardzo cenne doświadczenie na przyszłość. Teraz czas na wyciągnięcie wniosków i zasłużoną wakacyjną przerwę – podsumowuje sensei Marek Bębenek, trener zawodników.

Jak się okazało zarówno przeciwniczka Michaliny, Varvara Lunina oraz przeciwnik Filipa, Daniil Denisov ostatecznie wygrali swoje kategorie wagowe. Rosja zajęła również pierwsze miejsce drużynowo, wygrywając większość kategorii wśród seniorów i juniorów. To pokazuje, że kraj ten należy obecnie do ścisłej światowej czołówki w tej dyscyplinie sportu. Na drugim miejscu drużynowo uplasowała się Polska, trzecim Ukraina.

Fot. ASW Jonkowo