Kadeci z powiatu najlepsi w Elblągu


W weekend 18-19 maja w Elblągu odbyły się bokserskie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszyscy trzej reprezentanci UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego wygrali swoje kategorie wagowe i w sierpniu zawalczą w finale OOM w Łodzi.

_

Zawodnicy województwa warmińsko-mazurskiego rywalizowali z pięściarzami z  woj. mazowieckiego o wejście do finału, który ma się odbyć się w połowie sierpnia w Łodzi.
Wszyscy zawodnicy powiatowego klubu w składzie: Daniel Daniszewski 46 kg, Rafał Tuchewicz 57 kg i Beniamin Maliński +80 kg, wygrali swoje kategorie wagowe. Daniel podczas pierwszego pojedynku wygrał przez RCS w 1 rundzie z Bartłomiejem Kwietniem z Radomia, drugą zaś walkę wygrał na punkty z Dawidem Natzke z Nowego Dworu Mazowieckiego. Rafał wylosował pusty los i spotkał się w finale z Kacprem Wojciechowskim z Nowego Dworu Mazowieckiego wygrywając 3:0. Beniamin w finale wygrał przez RSC w 1 rundzie z Przemkiem Olkowskim z Ełku.
- Trzech kadetów w finale Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to wielki sukces dla UKSW PIRS – cieszy się Jacek Smoliński, trener i prezes UKSW PIRS. – Warto dodać, że w Łodzi o miano najlepszego pięściarza będzie rywalizowało ośmiu zawodników w każdej z kategorii wagowej.
Teraz życzymy powodzenia w sierpniowym wielkim finale.