Grywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich


Aplikacja mobilna „Szlaki Zamków Gotyckich” doczekała się rozbudowanej aktualizacji – stała się grą turystyczną na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami Android i iOS.

Rozbudowa aplikacji o questy, czyli gry terenowe i zabawy edukacyjne stworzone w oparciu o przygotowane scenariusze i wykorzystanie modułu GPS, stała się możliwa dzięki staraniom Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” (będącego pomysłodawcą projektu) oraz Samorządowi Województwa Pomorskiego i Stowarzyszeniu „Dom Warmiński”, którego członkiem jest Powiat Olsztyński.

– Ideą przyświecającą rozbudowie aplikacji było nadanie sprawdzonym szlakom turystycznym nowego oblicza oraz umożliwienie użytkownikom aktywnego i przyjemniejszego zwiedzania. Dzięki wstrzyknięciu elementów frajdy i rywalizacji historia i walory edukacyjne związane z danym miejscem są przedstawione w atrakcyjnej formie i bardziej zapadają w pamięć – mówią twórcy aplikacji. – Szlaki Zamków Gotyckich to 114 wyselekcjonowanych, unikatowych obiektów w sześciu questach i tematycznych szlakach turystycznych: Szlak zamków gotyckich, Zamki gotyckie obwodu kaliningradzkiego, Szlak kopernikowski, Szlak latarni morskich, Szlak zabytków hydrotechniki i Szlak bursztynowy.

Aktualizując aplikację zadbano również, aby nie zatraciła ona swojego przewodnikowego charakteru. W dalszym ciągu stanowi prawdziwe kompendium wiedzy z bogatymi opisami historycznymi, ciekawostkami i galeriami zdjęć oraz doskonale spełnia się jako podręczna informacja turystyczna z listą wydarzeń oraz bazą obiektów turystycznych i handlowo-usługowych w okolicy.

Aplikacja Szlaki Zamków Gotyckich – gra turystyczna na szlakach kulturowych Pomorza, Warmii i Mazur jest bezpłatna i można ją pobrać na swoje urządzenie mobilne ze sklepów Google Play oraz AppStore.

Szlakiem zamków gotyckich - aplikacja