Dzień Rodziny w SOSW w Żardenikach


Obchody Dnia Rodziny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żardenikach mają tradycję dłuższą od oficjalnych obchodów, organizowanych i koordynowanych w skali regionu. Przyjęta w Ośrodku konwencja sprawdza się od wielu lat i cieszy się wielkim zainteresowaniem uczących się w nim dzieci oraz ich rodziców.

_ 

Podobnie było także w tym roku. 28 maja 2010 roku odbyła się kolejna edycja Dni Rodziny, tym razem utrzymana w stylu średniowiecza. Wychowankowie, wraz z wychowawcami, przygotowali dekoracje nawiązujące do tamtej epoki oraz przebrali się w stroje chłopów, mieszczan i rycerzy  sprzed 600 lat. Dodatkową atrakcją był występ zespołu Bractwa Rycerskiego Chorągwi Zamku w Gniewie, przygotowany i prowadzony przez Jacentego Ordowskiego. Nie zabrakło też zabaw, tańców, konkursów i pokazów, przestawiających całoroczną pracę placówki. Po raz drugi prezentowano „Małą galerię wielkich prac", w której eksponowano prace wychowanków, wykonane w ramach unijnego projektu „Twój zawód, twoja kariera, twoja przyszłość". Działalność plastyczna dzieci z Ośrodka zdobywa coraz większą popularność wśród firm i osób z terenu powiatu, województwa, a także kraju.  Dla głodnych i spragnionych przygotowano poczęstunek, serwując potrawy nawiązujące do polskich tradycji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Andrzej Sibierski, przewodniczący Rady Powiatu Olsztyńskiego, Władysław Dalia, zastępca burmistrza Jezioran, Jolanta Lesisz, dyrektor Kredyt Banku Oddział w Olsztynie, Teresa Stańczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach, Justyna Michałowska, przedstawiciel Starostwa w Olsztynie.
Szczególnie miłym akcentem przygotowanej imprezy, było wręczenie podziękowania dyrektorowi Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olsztynie, pani Dorocie Hermanowicz, od lat przyjacielowi Ośrodka i jego wychowanków, znanej z wielkiego zaangażowania w pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością.

_

_

_