Dobry kabaret w mieście - DNO


Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w sobotę 17 listopada br. na DNO, czyli dobry kabaret w mieście.

Kabaret powstał w czerwcu 1996 roku w Dąbrowie Górniczej. Założony i cały czas prowadzony przez jedynego prawowitego ciemiężce – Jarosława Cybę. Od początku jest jedynym w swoim rodzaju i mocno wyróżniającym się na tle innych form kabaretowych. To właśnie przez nietypowe podejście do rekwizytów i gadżetów obecnych na scenie DNO stał się synonimem najbardziej “gadżeciarskiego” kabaretu w Polsce. Nazwa kabaretu to skrót – wbrew wszelkim spekulacjom i plotkom – zaczerpnięty od pierwszych liter słów: Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni. Kolejność tych słów jednak nie jest przypadkowa. Od samego początku DNO zaskakiwało swoim nietuzinkowym podejściem do sztuki kabaretowej i teatralnej. W programie możemy znaleźć wiele nawiązań do kultury, sztuki, muzyki, sytuacji społecznych, historii ale… nigdy do polityki. Kabaret DNO to muzyka, bogactwo rekwizytów, kostiumów i “tego czegoś”. Wedle słów poety “Łam czego rozum nie złamie“.

Przedsprzedaż biletów od 2 listopada w cenie 40 zł w sekretariacie CKB, ul. Górna 1a, w godz. 9:00 – 17:00 z wyjątkiem środy w godz. 7:00 – 15:00.

Kino Przyjaźń, ul. Olsztyńska 2 w Dobrym Mieście – godz. 9:00