Do osiedla Zacisze i do Bartąga pojadą duże autobusy


Umowę na dofinansowanie projektu „Budowa małego ronda w miejscowości Bartąg na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 1372N i 1374N" podpisali w starostwie Urszula Pasławska Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Mirosław Pampuch Starosta Olsztyński. Powiat zrealizuje ważny projekt drogowy wspólnie z miastem Olsztyn i gminą Stawiguda. 

Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu.
- Na budowę ronda w Bartągu Zarząd Województwa przyznał blisko 1,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury 2007-2013"- powiedziała Urszula Pasławska Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 
To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Bartąga, osiedla Zacisze w Olsztynie oraz mieszkańców nowych osiedli powstających na granicy Olsztyna i gminy Stawiguda.
- Chciałbym podkreślić, że to Powiat Olsztyński był inicjatorem i jest głównym realizatorem budowy ronda w Bartągu, ale ta inwestycja jest możliwa dzięki naszym partnerom: miastu Olsztyn i gminie Stawiguda – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński
Dzięki realizacji tej inwestycji na trasę do Bartąga będą mogły wreszcie wyruszyć duże autobusy komunikacji miejskiej, co do tej pory było niemożliwe ze względu na ograniczoną infrastrukturę.
- Duże autobusy nie mają tam możliwości zawracania, mówi Piotr Grzymowicz Prezydent Olsztyna. Mieszkańcy zgłaszali nam ten problem, dlatego jakiś czas temu spotkaliśmy się ze starostą, aby temu zaradzić. Po wybudowaniu ronda uruchomimy większy transport, z czego skorzystają mieszkańcy powiatu i miasta, zapewnia Piotr Grzymowicz.
Budowa małego ronda ma kosztować 2,1 mln zł (70 procent kwoty wyłoży Unia Europejska, a pozostałe 630 tys. zł sfinansują w trzech równych częściach po 210 tys. zł Powiat Olsztyński, miasto Olsztyn i gmina Stawiguda). Rondo powinno powstać w miejscu obecnego skrzyżowania dróg Olsztyn-Bartąg-Bartążek na początku 2013 r.  

_