Certyfikat od ministra edukacji


Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu otrzymała certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Warszawie.

Certyfikat jest potwierdzeniem, że szkoła tworzy warunki sprzyjające dobremu samopoczuciu społeczności, samodzielnie diagnozuje swoje problemy oraz podejmuje inicjatywy służące ich rozwiązywaniu. Także zobowiązaniem do tworzenia i upowszechniania działań służących promocji zdrowia w swoim regionie.

W ciągu roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu organizuje wiele imprez i festynów, które mają charakter działań profilaktycznych i promujących zdrowy tryb życia. Jesienny zawrót głowy na sportowo, aktywny Dzień Dziecka, spotkania z ratownikami – to imprezy, na które przychodzi także wielu mieszkańców.

– Certyfikat otrzymaliśmy drugi raz z rzędu, co potwierdza ogromne zaangażowanie w promocję zdrowia wszystkich pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców – podkreśla dyrektorka SP 3 w Biskupcu Bożena Lasocka. – Propozycji kolejnych, niekonwencjonalnych działań mamy wiele. Dzięki nim nasze dzieci oraz mieszkańcy mają szansę na lepsze, zdrowsze życie.

Krajowe Certyfikaty przedstawicielom 35 szkół z całej Polski wręczyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz Elżbieta Matejka, dyrektorka Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN. W gronie wyróżnionych było 4 inne placówki z województwa warmińsko – mazurskiego.