Znajdują czas na pasje...

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza na wernisaż Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet "Kobiece Impresje" 23 kwietnia 2015 o godz. 17:00. W tegorocznej, już szóstej edycji Przeglądu wzięło udział 50 artystek amatorek z terenu powiatu olsztyńskiego. Zaprezentowały obrazy wykonane w technikach: akrylowej, olejnej, akwarelowej, mieszanej, a także batiki.

Uczestniczkami wydarzenia są panie, które poza codziennymi obowiązkami domowymi i zawodowymi, znajdują czas i chęci, by uzewnętrznić swoje pasje na płótnie lub papierze. Zajmują się sztuką z potrzeby serca, a nie zawodowo, nie mają też wykształcenia plastycznego.
Podczas wernisażu profesjonalne jury w składzie: Joanna Bętkowska-Hlebowicz, Renata Zimnicka-Prabucka oraz Zbigniew Urbalewicz, przedstawi nazwiska autorek najciekawszych prac.

Przegląd odbywa się pod patronatem Małgorzaty Chyziak, starosty olsztyńskiego. - To bardzo ciekawa i wartościowa inicjatywa z uwagi na aktywizowanie lokalnych środowisk i stwarzanie im możliwości ekspresji twórczej. Panie, które biorą udział w "Przeglądzie..." są dowodem na to, że nasz piękny region ma ogromny potencjał artystyczny i kulturowy - mówiła starosta.

"Kobiece Impresje" już od pierwszej edycji budzą wiele emocji. - To pewnego rodzaju święto, możliwość spotkania się w szerszym gronie, ale także konfrontacji, do której każda z pań przygotowuje się bardzo dokładnie przez cały rok, a bywa, że nawet kilka lat. To też powód do dumy dla ich rodzin, które wspierają panie swoją obecnością i motywują je do działania - mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK-u w Dywitach.

Prace uczestniczek VI Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej Kobiet "Kobiece Impresje" można będzie oglądać przez miesiąc. Samorząd Powiatu Olsztyńskiego wsparł imprezę finansowo.

001 002 003