Zdrowy Powiat Olsztyński - zaproszenie

19.04.2016


W czwartek 21 kwietnia o godz. 10:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie (plac Bema 5) odbędzie się podsumowanie działań zrealizowanych w ramach programu "Zdrowy Powiat Olsztyński" w 2015 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji samorządowców, przedstawicieli szkół, ośrodków pomocy społecznej i wszystkie osoby zainteresowane problematyką promocji i ochrony zdrowia.

W spotkaniu wezmą udział: starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Teresa Parys i dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Zakrzewski.

Program:

  • godz. 10:00 - otwarcie konferencji

  • godz. 10:20 - Program profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy (Kamila Marchlewicz MSW z WM CO (WOK))

  • godz. 10:50 - Profilaktyka onkologiczna kobiet w Powiecie Olsztyńskim. Profilaktyka raka piersi, raka szyjki macicy, poszerzanie bazy potencjalnych dawców szpiku (Aleksandra Kuczko – Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ w Olsztynie)

  • godz. 11:20 - „Nowa jakość opieki perinatalnej w Miejskim Szpitalu Zespolonym” (Jacek Zachariasz - Z-ca Dyrektora ds. Administracyjno - Eksploatacyjnych Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie, Marek Ciesielski - Kierownik Działu Marketingu Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie)

  • godz. 12:00 - Współpraca z placówkami oświatowymi na terenie Powiatu Olsztyńskiego, w ramach programów prozdrowotnych realizowanych przez PSSE w Olsztynie (Grażyna Dziubanii- Kierownik Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Olsztynie)

  • godz. 12:25 - Projekt „Apetyt na życie. Smaki ... kina” Zespołu Szkół w Olsztynku im. K.C. Mrongowiusza – jako przykład realizacji programów z zakresu promocji zdrowia w środowisku lokalnym (Magdalena Rudnicka, Zespół Szkół w Olsztynku)

  • godz. 12:55 - panel dyskusyjny